תִינוֹק

חרוזי הילדים הכי יפים לתינוקות

Written by admin

כדי לגרום לו להפסיק לבכות, להעלות חיוך גדול או להרדים אותו, אין להזניח חרוזי ילדים! הם נמוכים, מצחיקים ואכפתיים. השירים הקטנים האלה יכולים לגרום לילד שלך להיות מודע למוזיקה וללמד אותו (לפעמים) כמה עקרונות חיים. לתינוק שלך לעולם לא יימאס מזה!

ידוע כי לשירה ולזמזום חרוזי ילדים לילדים שלנו יש השפעה חיובית עליו. כן, מוזיקה מרככת נימוסים ויכולה להתפאר בסגולות רבות.
לאחרונה, מחקר הראה שמוסיקה מסייעת בפיתוח מוחם של תינוקות פגים מאוד . בנוסף, ידוע שהוא עוזר בניהול הרגשות שלו, זה נותן תחושת ביטחון לילד (אפילו יותר אם האם הייתה שומעת מוזיקה במהלך ההריון) ומפתח את היכולות הקוגניטיביות של כולם. -קטן .

אז בואו נשיר! בואו נשיר להם חרוזים לילדים כבר מגיל צעיר. הם נצחיים ועוברים את הדורות. הם מעלים ערימות של זיכרונות ילדות, של חופשות. הבעיה היחידה … היא שהם כנראה יישארו לך כמה שעות בראש. אנחנו הזהרנו אותך.

עכבר ירוק

מקצב קליט ומילים פשוטות למדי. בעוד שרוב האנשים שרים רק את הפסוק הראשון, שים לב שהשיר אורכו למעשה משתי דקות. זוהי החריזה של הילדות שמזמזמת בבית הספר, בבית, ברכב, בחדר השינה ואפילו בזמן הרחצה.

הופך טחנה קטנה

אנחנו בקושי שומעים את המנגינות שאנחנו לא יכולים לעזור לשיר. אפילו קפלה, אפשר לשיר את זה לתינוק שלך. בכוח הוא יבין שהטחנה מסתובבת, שנוכל למחוא כפיים, שהציפורים עפות ושהדגים שוחים. חריזה זו משלבת באופן מושלם למידה ומשחקים.

על הגשר של אביניון

חריזה רוקדת ש – שוב – הרוב לא שרים במלואם. שיר תינוקות זה יעיל ומסוגל להרגיע את ילדכם בעדינות. לשיר בלי מתינות.

Image par thedanw de Pixabay

סירה על מים

“סירה על המים, הנהר, הנהר …” ! זהו אחד מחרוזי הילדים הכי קל לשיר ולזכור. היא פשוט מדברת על סירה המפליגה על המים. אתם תבינו, זה שיר העדיפות כשזה זמן אמבטיה או אפילו ליהנות בים.

לשיר חרוז פעוטון על ידי נדנדה עדינה קדימה ואחורה כשהוא או היא מונחים על הברכיים שלך כלפיך.

אה התנינים (מימ)

קלאסיקה שבמשך שנים רבות ממשיכה להיות מושרה בכיתות הנמוכות, במחנות קיץ ובבית עם אחרים במקביל לרגע של רגיעה עם הילדים. בנוסף לשירה, אפשר לבצע כמה פנטומימה על החריזה הזו. התינוק שלך יהיה מאושר

לטייל ביער (מימס)

אנו רוצים לשיר את החריזה הזו מהמאה השבע עשרה כשהימים היפים מגיעים, כאשר האביב הופיע אט אט את הופעתו. המפורסם מאוד, השיר ” אנחנו הולכים ביער” הוא אידיאלי למשחקים ומחבואים.

דפוק דפוק דפוק צב (מימ)

“דופק דפק דפק דפוק
צא מהראש שלך, צא מהראש
דפוק דפוק דפוק דפוק
צא מהראש שלך, כבר לא יורד גשם”

המילים שניתן להמחיש בצורה מושלמת בעזרת האצבעות שלך הן הקסם של חריזה משתלה זו לתינוקות. ללא ספק תתרגש לראות את ילדך מבצע מחוות כמו מבוגר לאחר זמן מה.

העכביש הצועני (מימז)

כולם מכירים את סיפורו של העכביש הצועני הקטן . כשהיא מטפסת במעלה המרזב, גיפסי מופתעת מהגשם. למרבה המזל, הטיפות מפנות במהירות את מקומן לשמש. חריזה זו, הידועה לכולם, מענגת צעירים ומבוגרים כאחד.

תישן קולה אחי הקטן

זה ללא ספק שיר הערש הכי מושר להרדים תינוקות. האם יש בית בו הורה, אח גדול או אחות לא לחשו זאת? הוא מתוארך למאה ה -18 ולא סיים להשמיע את עצמו … לשמחת התינוקות

ראש, כתף, ברכיים ורגל

כך ניתן ללמד את תינוקך היכן נמצאים הראש, הכתפיים, הברכיים והרגליים.
“ראש, כתפיים, ברכיים ורגליים.
ברכיים ורגליים.
ראש, כתפיים, ברכיים ורגליים.
ברכיים ורגליים.

יש לי שתי עיניים, שתי אוזניים,
פה אחד ואף אחד.
ראש, כתפיים, ברכיים ורגליים.”

פיל מתנדנד

מעולם לא ידענו אם הפיל הזה מתנדנד ברשת העכביש הצועני, אבל אנחנו יודעים שהוא נהנה מאוד! עד כדי כך שקוראים לכל אותם חברי הפיל האחרים לבוא ולהתנדנד איתו. חריזה זו הדרך לגרום לילדך הקטן להבין כי “ככל שאנחנו משוגעים יותר, אנחנו צוחקים יותר”

אבל זה לא הכל ! יש שם עוד המון חרוזים לילדים. אל תהססו לרענן את הרפרטואר שלכם עם שירים כמו “בוטן פירואט” , “Meunier tu dors” , “כך הבובות הקטנות” למנות רק את המפורסמות ביותר. ולמה לא להכין בעצמך חרוזי משתלה לתינוק שלך? שיר מיוחד ומותאם אישית עבורו.

אנו יודעים שלחרוזי הילדים שכולנו שרים מילדותנו יש משמעות נסתרת ולפעמים הם לא כל כך מזיקים. עם זאת, הרוב ממשיך לשיר אותם ולזמזם אותם באוזני תינוקם.

About the author

admin

Leave a Comment