בְּרִיאוּת

אמצעי מניעה טבעי: אילו שיטות הן היעילות והנכונות ביותר עבורך?

Written by admin

יותר ויותר נשים פונות לשיטות אמצעי מניעה “טבעיות”. עקומת טמפרטורה, שיטת בילינג, סימפטותרמיה … האם הם אמינים וקלים לאימוץ על ידי כולם על בסיס יומי?

פעם היה סמל לשחרור האישה, כעת נמתחת ביקורת על הגלולה בשל תופעות הלוואי שלה. השערורייה על גלולות הדור השלישי והרביעי הביאה נשים רבות לסגת מהן. חוסר אמון זה מקושר גם לתנועה אחרת: החזרה לטבע, השיגעון לאורגני, דחיית כימיקלים. לפיכך, יותר ויותר נשים פונות לשיטות אמצעי מניעה “טבעיות”: 9.5% מהנשים הצרפתיות, על פי סקר של המכון הלאומי ללימודי דמוגרפיה (INED), לעומת 5.5% בשנת 2000 עקומות טמפרטורה, שיטת אוגינו או בילינגס, נסיגה … מהן השיטות המכונות “אמצעי מניעה” טבעיים שונים? מה הם? האם הם יעילים? אנו עורכים חשבון נפש עם אודרי גילמאוד, מאמנת אמצעי מניעה טבעיים ומחברת ספר בנושא, מחזור נשי ומניעת הריון הטבעי, בהוצאת האכט פראטיק.

שיטות התצפית על מחזור אינדקס אחד

  • שיטת בילינג

שיטת אמצעי מניעה זו שואפת לצפות בשינויים בריר צוואר הרחם המופרש על ידי צוואר הרחם במהלך המחזור כדי לזהות את חלון הפוריות בכל מחזור (שנמשך בין 7 ימים לפני הביוץ ועד 3 ימים לאחר מכן). ככל שהביוץ מתקרב, הפרשות צוואר הרחם משתנות, הם הופכים לשופעים יותר, נוזליים יותר, חוטים ושקופים (כמו חלבון ביצה). בתקופות אחרות במחזור, הוא עבה ודביק יותר, ועשוי להראות גושי. שיטת בילינג מבוססת על תצפית על התחושה שמייצר הריר כאשר הוא זורם דרך הפות (יבש או לא מורגש כלום, לח או רטוב, משומן / חלקלק).

יתרונות :שיטה זו היא חופשית וזולה; יתאים למחזורים לא סדירים, הנקה / לידה, טרום גיל המעבר, לאחר נטילת הגלולה; ומאפשר לאישה להכיר היטב את גופה.

חסרונות: תרגול בשיטת Billings דורש נוחות עם גופך. ומספר גורמים יכולים לשנות את ריר צוואר הרחם (חומר סיכה, זיהום בנרתיק וכו ‘).

  • שיטת FertilityCare

כמו Billings, גם בשיטת FertilityCare משתמשים במדד אחד בלבד, התפתחות ריר צוואר הרחם במהלך המחזור . לעומת זאת, בשיטת בילינגס, על האישה להתמקד בתחושות שהיא מרגישה לאורך כל היום, מבלי לגעת בריר. כאן שאלה של התבססות בעיקר על הריר שנראה: האישה מציינת כל יום ריר רטוב ו / או אלסטי שנראה בפות. הידיעה שהליחה כבר פורייה למחצה ברגע שהיא נראית כמו יוגורט רטוב ומעונן. ואז יש לציין את התפתחותה כלפי הריר הפורה מאוד: הריר המיתרי המפורסם, החלקלק והשקוף שנראה, שהוא האופטימה הפורייה של האישה “על ידי תפיסת הריר בין שתי אצבעות, ועל ידי מתיחתו, בגובה העיניים. », מציין את אודרי גילמאוד.

יתרונות :זוהי מערכת סטנדרטית בה ניתן להשתמש בכל עת במהלך חיי הרבייה (לאחר לידה, הנקה, טרום גיל המעבר וכו ‘). זה גם יאפשר להבין טוב יותר את האנטומיה שלה, את תפקוד המחזור שלה ואת תפקיד ההורמונים שלה. לדברי תומכיה, שיטה זו תהיה מעניינת מאוד גם עבור זוגות המתקשים להביא ילד לעולם.

חסרונות: מדובר במערכת תובענית הדורשת הקמת שגרת תצפית אמיתית לבדיקה מספר פעמים ביום, אחר הצהריים ובערב, באופן אידיאלי במהלך המקלחת, בשירותים ולפני השינה, כשאנחנו מתחילים את הרירית שלו בפות. כמו כן, שיטה זו כוללת נוחות עם הרעיון לבדוק את האצבע מהפריקה מהנרתיק שלה.

  • שיטת הטמפרטורה

שיטת הטמפרטורה היא לעקוב אחר תקופת הביוץ על בסיס טמפרטורת הגוף של הגוף. למעשה, הטמפרטורה של האישה עולה מעט בזמן הביוץ. מאחר שהביצית חיה במשך 24 שעות, יחסי מין לא מוגנים המתרחשים יותר משלושה ימים בשעות הערב לאחר העלייה הגבוהה והיציבה בטמפרטורה אינם יכולים להוביל באופן עקרוני להריון. כדי ליישם שיטה זו, עליך לקחת את הטמפרטורה שלך כל בוקר, באותו זמן, במיטה לפני שאתה קם.

יתרונות: הוא בחינם וקל לשימוש.

חסרונות:שיטה זו מגבילה למדי, מכיוון שהיא דורשת סדירות מסוימת (לקחת את הטמפרטורה כל בוקר לפני שקמים, עם אותו מדחום). בנוסף, שלל גורמים יכולים להשפיע על טמפרטורת הגוף.

שיטת האינדקס המשולב או סימפטותרמיה

ישנן גם שיטות להתבוננות בפוריות עם מספר מדדים משולבים. הם נקראים “גישות סימפטותרמיות למחזורים” (AST), “שיטת תצפית עצמית” (MAO) או יותר פשוט ” סימפטותרמיה “.”. שיטה זו של אמצעי מניעה טבעיים משלבת כמה מדדים פיזיולוגיים של פוריות: טמפרטורת הגוף, תחושה ו / או התבוננות בריר צוואר הרחם, מיקום צוואר הרחם. זו השיטה השלמה והאמינה ביותר. “על ידי הצעת שליטה כפולה או משולשת, סימפטותרפיה מציעה אמינות טובה יותר. המטרה היא לשלב לפחות שני אינדיקטורים: טמפרטורה וריר או טמפרטורה וצוואר הרחם “, מסבירה אודרי גילמאוד. “הטמפרטורה תחילה, מכיוון שהיא מוכיחה ביוץ מוצלח, ואז הריר חייב לאשר ולאמת את מה שהראה. אם הריר אינו זמין, אנו משתמשים בצוואר הרחם ”. במהלך המחזור הנשי, צוואר הרחם משנה את מראהו בצורה ברורה מאוד. במהלך הביוץ (והווסת) הוא מפריש את הצורות השונות של ריר פוריות, הוא רך, ממוקם גבוה בנרתיק ופתוח לחלוטין. לאחר שחלף הביוץ הוא נסגר, מתקשה, נוטה ומתיישב נמוך יותר בנרתיק והוא יבש. הערה: למתחילים בסימפטותרמיה מומלץ לבדוק ריר וטמפרטורה ולא ריר וצוואר הרחם, מכיוון שכדי להיות מומחים בצוואר הרחם, אתה באמת צריך יותר משנתיים של תרגול.

Image par Gabriela Sanda de Pixabay


כדי לתרגל תסמינים, יש צורך בתקופת למידה. עבור המומחה, 3 עד 6 מחזורים המוקדשים רק לגילוי הגוף הם חיוניים לפני תרגול סימפטותרפיה באמצעי מניעה. “לשם זהירות מוחלטת, מתחילים בסימפטותרמיה מוזמנים להתאחד רק בביוץ שלאחר הפריון, שנראים על ידי בדיקת טמפרטורה וריר משולבים, מזהירה אודרי גילמאוד. זאת על מנת שלא לטעות בתחילת פתיחת חלון הפוריות (שעבורו, עדיף להיות מומחה במגע של צוואר הרחם, ולקיים לפחות שנה של מעקב אחר ניתוח צוואר הרחם שלו). “

על ידי שילוב של כל התצפיות הללו, שיעור הכישלונות הוא רק 2% על פי ארגון הבריאות העולמי (WHO), אם השיטה מיושמת נכון. בצרפת מלמדים מוזיקת ​​מחשבים על ידי צוותי CLER Amour et Famille.

שיטת לוח השנה או שיטת אוגינו: לא בטוח מדי

שיטה זו שמה את שמו של הרופא היפני שפיתח אותה בשנות השלושים. האיטלקים קראו לזה שיטת “אוגי, לא” (“לא היום, מותק”). זה מורכב בזיהוי התקופה הפורייה ובכך, הימנעות ממין לא מוגןהימים שלפני הביוץ או אחריו (כלומר חמישה ימים לפני הביוץ ועד יומיים אחרי). לדברי אודרי גילמאוד: “שיטות טבע אמינות ומודרניות רק צופות בהווה. גם כל שיטת חיזוי בלבד, לפי לוח הזמנים, אינה מהימנה. דוגמא: רשמו את ימי המחזור שלכם והעריכו מראש, שבכל מחזור אני אביא לביוץ רק ביום 14, ולכן אין קיום יחסי מין בין J 7 ל- 18, בכל מחזור. הפיזיולוגיה אינה כל כך קבועה, וישנם גורמים רבים שיכולים לשנות את חלון הפוריות שלך בפועל “.

בנוסף, שיטת אוגינו מתאימה רק למחזורים קבועים במיוחד. שיעור ההריון הלא רצוי גבוה. אודרי גילמאוד מסבירה: “במקור הממציאים שלה, זו הייתה שיטת עזרה בעיצוב, והשימוש נגזר ממנה בכך שהציע להשתמש בה לאחור כדי לא לעצב”. ולהוסיף: “זה היה להגיע לגבולות השיטה, זה לא היה צריך להיעשות”.

נסיגה, לא מומלצת

האיש נסוג מהנרתיק של בת זוגו לפני שנפלט. אם שפיכה לא מתרחשת בנרתיק (ולא רק בכניסה לנרתיק), זה מפחית את הסיכון להריון. מבחינת אודרי גילמאוד, זו לא ממש אמצעי מניעה טבעי: “כמה טיפות של נוזל זרע יכולות להכיל זרעונים קיימא ואף אחד לא יכול לשלוט על פליטתו: לכן שום דבר לא יכול להבטיח שהגימטריות לא ילכו. להפגש. לכן מדובר ברולטה רוסית, איננו שולטים בפיזיו ולא מיישמים שום אפקט מחסום. היינו קוראים לזה יותר: אמצעי מסורתי (אמפירי) לריווח בין לידות. חוויה מסוכנת ”.

שיטת הנסיגה פוגשת עד 22% כשלים. קצב גבוה זה מוסבר על ידי הקושי בשליטה מושלמת על השפיכה ועל ידי נוכחותם של זרעונים בנוזל הטרום-זרע (כלומר, שזורם מהפין לפני השפיכה).מהם היתרונות של אמצעי מניעה טבעיים?

לשיטות אמצעי מניעה טבעיות אין תופעות לוואי. הם הפיכים מיד, מכיוון שאין להם שום השפעה על פוריות האישה. בנוסף, הן מהוות הזדמנות עבור נשים להכיר טוב יותר את גופן ולאפשר לבן הזוג להיות מעורב. על ידי התבוננות עצמית על בסיס יומיומי נשים מסוגלות לזהות אנומליות אנדוקריניות וגינקולוגיות ולפנות לטיפול מוקדם. “שליטה בריר צוואר הרחם שלך מאפשרת, למשל, להבין כיצד לשמר את בריאותך האינטימית (פות וצוואר הרחם) וכיצד לבצע בדיקות עצמיות ( עזרה עצמית)) עוזר לנו, למשל, לזהות לפני כולם פוליפ של צוואר הרחם, פיברואיד וכו ‘. “, מסבירה אודרי גילמה. “היתרון של שיטות טבעיות הוא שהן מציעות מגוון של בדיקות מהימנות אפשריות שניתן לבצע על ידי נשים בלבד (ללא רופא או בדיקות רוקחות יקרות). האישה יכולה לבחור את הפרוטוקול המתאים לה, מכיוון
שאכן, כל אישה מתחברת “טוב יותר” לאינדקס אחד מאשר לאחר, ואת זה ניתן לראות רק בפועל “, היא מוסיפה.

לבסוף, ניתן לשלב שיטות טבעיות עם מה שנקרא שיטות “מחסום”: קונדום זכר או נקבה, סרעפת, כובע, קוטלי זרע.מה האילוצים שלהם?

שיטות טבעיות עשויות לדרוש ארגון כלשהו:
הן דורשות שתסתדר ללא יחסי מין חדירים במשך מספר ימים. בהתאם לשיטות, הם דורשים לקחת את הטמפרטורה שלך מדי יום, לטפל בהפרשות באצבעותיך, לדעת לזהות את ימי הביוץ שלך … יש צורך בתקופת למידה . אפשר לעקוב אחר קורסי הכשרה הניתנים על ידי אנשי מקצוע או ארגונים.

יש לזכור כי שיטות טבעיות אלו אינן מציעות שום הגנה מפני זיהומים המועברים במגע מיני . לכן שימוש בקונדום (זכר או נקבה) חיוני אם אתה ובן זוגך לא נבדקת.אמצעי מניעה טבעי: למי?

כל אחד יכול להשתמש בשיטות “הטבעיות” כביכול. עם זאת, הם מבוססים על שיתוף פעולה בין השותפים; לכן חשוב לתקשר בתוך הזוג שלכם ולהיות מעורבים שניהם

About the author

admin

Leave a Comment