הֵרָיוֹן

מעקב הריון, לידה: איך זה עובר במהלך הכליאה השנייה?

Written by admin

כשהגל השני של קוביד 19 יורד על הארץ, בתי החולים עמוסים יתר על המידה והצרפתים נמצאים בלימבו. הורים לעתיד חוששים ממעקב אחר הריונות, שלא ניתן להשעותם כמו פעולות מסוימות אחרות. למרבה המזל, הכל מתנהל כרגיל בגבולות פרוטוקול הבריאות, אם כי מומלצת טל-ייעוץ.

הגל השני של המגיפה לא מקל על אף אחד. הכליאה החדשה, למרות שהיא שונה מאוד מהראשונה, מטילה כללים וחוקים מעורפלים מאוד לכל המדינה. כשאנחנו הולכים אחרי בתי ספר וקטנים, מה עם תינוקות בדרך? הורים תוהים ותוהים האם מעקב ההריון או הלידה יוכלו להמשיך כרגיל. אם זה קורה רעולי פנים, ואם זה מוגבל גם לרמת התמיכה באם בכל הנוגע לריתוק הראשון.

מעקב הריון

פרופסור סיריל הויסוד, מזכ”ל המכללה הלאומית לגינקולוגים ומיילדות צרפתים (CNGOF) שופך אור על הנושא עבור עמיתינו מהמאגממן. בין אם במחלקת יולדות, סריקות אולטרסאונד, במעבדה, עם מיילדות או כל צוות בריאות אחר, יש לעקוב אחר פרוטוקול הבריאות ללא כישלון. חובה להרחיק חברתי במידת האפשר, לבישת מסכה וחיטוי הידיים. אין יוצא מן הכלל לנשים בהריון! ואכן, כמו בכל השירותים האחרים, עדיפות פגישות מקוונות, דוחות בדוא”ל ותשלומים בכרטיס אשראי.בכל הנוגע להריונות בסיכון גבוה, נשים בהריון יכולות כמובן להמשיך במעקב פנים אל פנים.

גם אם יישמרו כל בדיקות ההריון החובה, התייעצויות לא דחופות יתקיימו בטלק-ייעוץ. פרופסור Huissoud מסביר כי ” במידת האפשר, כדי להקל על הצוותים האחראיים על COVID בבתי חולים ליולדות, נשים מעודדות גם לערוך התייעצויות מעקב אלה עם מיילדת ליברלית או רופאת עירייה, בתיאום מראש. ”. כמובן שאולטראסאונד נשמר, ונשים בהריון עשויות להיות בליווי אדם.

אם למרבה הצער אם לעתיד נגועה בנגיף או עשויה להיות, המינוי נדחה בשבועיים, במקרה שמדובר באולטרסאונד שגרתי בלבד.

Image par Free-Photos de Pixabay

וללידה?

פרופסור הויסוד מביא בשורות טובות ומודה שלמדו מהכלאה הראשונה. ” עדין מומלץ ללבוש מסכה כירורגית, אך מעתה ואילך, אם האם ממש נבוכה בזמן הגירוש, יחידת היולדות עשויה להציע להחליף אותה במצחייה. אם זה לא מספיק, האישה תוכל להסיר את המסכה שלה, בתנאי שכל המטפלים סביבה לובשים מסיכת FFP2, אם כי לא בכל בתי החולים ליולדות יש אחת “. פאי! לידה היא כבר לא פעילות נעימה במיוחד, אז עם מסיכה, את אפילו לא יכולה לדמיין.

הפעם בן / בת הזוג יכולים להיות נוכחים גם אם הוא / היא נשא של הנגיף! התנאים היחידים: לא להיות עם תסמינים ולכבד את האמצעים התברואתיים. אין לו / היא שום עניין להתעטש!

About the author

admin

Leave a Comment