תִינוֹק

שיטה זו הייתה מחצית את כאבי ההנקה

Written by admin

חוקרים איטלקים בדקו מקרוב גישה חדשה להנקה שתקטין את הכאב הקשור לתהליך זה. ננסי מורבאכר, בלוגרית ליולדות, מספרת לנו על כך.

  • מחקר איטלקי חדש
  • 6 עמדות להנקה
  • כלי הוראה

הנקה, למרות שהיא מומלצת לתזונה טובה של התינוק ורגע משותף מפואר בין אם לילד שלה, נותרה לפעמים לא נעימה למדי. ואכן, זה עלול לגרום לכאבים משמעותיים בשדיים, סדקים בפטמות, תסבוכת או אפילו דלקת בשד (ניקוז לא מספיק של חלב אם המוביל לדלקת).
הנקה מתבצעת בדרך כלל אנכית, בישיבה. נראה כי נתונים חדשים מצביעים על כך שרוב המחלות הנגרמות כתוצאה מהנקה קשורות למצב זה.

ננסי מורבאכר, בבלוג שלה , דנה בנושאים רבים הקשורים לאימהות, כולל נושא זה.

במשך שנים ביקשה ננסי מחוקרים בכנסי הנקה לבדוק את השפעת גישת ההנקה (NB) למיצוב מוקדם על שכיחותן של בעיות הקשורות בשד. האכלה בחלב. NB, המכונה הנקה ביולוגית או הנקה גסטלית, מורכבת משימוש בתנוחות הנקה רגועות וחצי נוטות יותר, כמו ישיבה. לטענת הבלוגר, המבוסס על מחקרים קיימים, ההשפעה ניכרת.

Image par gdakaska de Pixabay

מחקר איטלקי חדש

המחקר המיוחל של ננסי בדיוק עלה על הפרק. ” המחקר שקיוויתי אליו נמצא כאן, והממצאים שלו הם בדיוק מה שציפיתי ” , כתבה. צוות המחקר האיטלקי הקצה באופן אקראי 188 נשים בהריון לשתי קבוצות נפרדות. בראשונה החוקרים לימדו את הנשים האלה כיצד להניק כרגיל, שהיא זקופה ויושבת. בשנייה, אמהות לעתיד הוכנסו לדרך NB על ידי צפייה בסרטונים של אמהות המשתמשות בגישה זו.

לאחר הלידה, אמהות בשתי הקבוצות ביצעו את אותם הליכים פחות או יותר באותו זמן. לכולם הוקצה חדר שינה. קודם כל, לכל אחד מהם היה מגע עור-עור עם התינוקות שלהם, והניקו באותה שעה ביום. ברור שרופאים היו זמינים להדריך אותם לקראת הגישה שהם צריכים לנקוט.

במהלך 4 החודשים הראשונים החוקרים מצאו הבדלים ניכרים בין שתי הקבוצות. בהשוואה לקבוצת ההנקה הרגילה, אמהות בקבוצת שיטת NB חוו מחצית ממספר הבעיות בפטם ובשד. הכאבים היו פחותים. ננסי הבהירה כי “למרות שזה לא היה מובהק סטטיסטית, צוות המחקר ציין מגמה להנקה בלעדית יותר בקרב חברי קבוצת NB “ .

היא הוסיפה כי ” כל מה שמחצית את השכיחות של בעיות פטמות ושד, יכול להיות אמצעי חשוב לבריאות הציבור לקידום הנקה “. אולי בקרוב מאוד נוכל לראות נשים נותנות שדיים נטויים למחצה ברחובות!

6 עמדות להנקה

על פי מחקר זה, העדפת עמדות שכיבה תמנע כאבי שד רבים

כלי הוראה

ננסי מורבאכר, שמאוד חיבה לגישה חדשה זו, איגדה כוחות עם רופאת מיילדות, דוקטור תרזה נסביט, כדי ליצור אתר המציע הצגה מלאה של שיטת NB. האתר מציע סרטוני הדגמה בחינם והסברים פשוטים. יש גם ערוץ Youtube המשויך אליו, ובו סרטונים המציגים אמהות המשתמשות בגישה חדשה זו.

ננסי חשבה שההורים יעריכו תכנים חינוכיים ונגישים קלים להבנה ומודרניים.

השדיים שלנו כבר כואבים בתקופה ובמהלך ההריון. כבונוס, השדיים שלנו כואבים לאחר ההנקה. אז אם יש שיטות להקל עלינו, אנו אומרים כן!

About the author

admin

Leave a Comment