בית מתכונים

האם בהריון מותר לי לאכול רקלט?

Written by admin

רקלט היא הכוכבת של ערבי החורף שלנו. עם זאת, נשים הרות רבות אינן יודעות אם מותר להן להשתמש בה או לא. מסוגי הגבינות השונים ועד התנאים לפגישה לאכילת רקלה, דרך השרקוטרי לבחירה, אנו עונים על שאלה מפורסמת זו ממש חיונית!

רקלט. פרנדול של גבינות ובשרים קרים שונים, בתערובת מפוארת ומפוארת, המציעים לבלוטות הטעם מסע טעים נפלא והתעוררות של אושר. מלווה בחמוצים ובתפוחי האדמה הנאמנים שלה, רקלט הוא גל מנחם של אנדורפין בערבי חורף. עם אחיותיו בפונדו ובטארטפלט, שלושתם הם החברים הטובים ביותר לקור. מתכונים טעימים שעבור חלקם הפכו למסורות חורפיות.

עם זאת, גבינת רקלט ונקניקים, למרות שהם טעימים, צריכת קלוריות משמעותית. לא מומלץ לצרוך יותר מדי ולהיזהר, כי התפשטות המנה הזו מובילה להתמכרות מסוימת. כמו באלכוהול, התעללות בו פוגעת בבריאותך.

אכילת רקלט, בנוסף לגרימת מחלוקת בלב תזונה מאוזנת ותזונה בריאה, משחקת את קלף המסתורין לנשים בהריון. כולנו יודעים וזוכרים ששתיית אלכוהול אסורה, שאכילת בשר נדיר וסושי מיואשים מאוד. אבל מה עם רקלט במהלך ההריון? האם יש סיכונים בגבינה? מהם הבשרים המורשים? נשאלות שאלות רבות ונענה עליהן עבורך. אין דבר גרוע יותר מאשר להיות בחושך לגבי גבינה מעובדת. בנוסף לכך, עליכם לדעת יותר על כך.

סוגי הגבינה השונים

ישנן מספר קטגוריות של גבינות, המורכבות מחיידקים שונים ומותססות עם גרסאות חלב. למרבה הצער, ואלה חדשות איומות, נשים בהריון אינן יכולות לצרוך גבינה על כל צורותיה.

  • גבינות חלב רכות וגולמיות


חל איסור מוחלט לצרוך סוג זה של גבינות בהריון. למה ? מהסיבה הפשוטה שהם מלאים בחיידקים רעים לגוף ולתינוק. על ידי אכילתו נשים בהריון מגבירות את הסיכון לטוקסופלזמוזיס , זיהום הנגרם על ידי טפיל (יאם). אצל בני אדם זה בדרך כלל נעלם מעיניו. אך אצל נשים בהריון, זה יכול להיות קטלני עבור העובר. זה יכול גם לגרום נזק לעיניים והשלכות נוירולוגיות אצל האחרונים. אנו יודעים שהעז טובה, אך בפעם אחת, עדיף להימנע.

גבינות עם קליפה מלבלבת כמו קממבר, ברי וקולומייר אסורות גם הן על הדיאטה שלך. הקרום הוא החבר הכי טוב של חיידקים. בנוסף, כל הגבינות הללו מסווגות בקטגוריה “רטובה”, המתרבה עוד יותר כל מיני מולקולות מסוכנות.

עכשיו בואו נסתכל על גבינה כחולה. הם מלאים בפטריות מרוכזות מאוד בחיידקים, בפרט של ליסטריה. מזיק מאוד לתינוקות, זה עלול להזיק להריון. זהו גם הגורם לליסטריוזיס , מחלה חיידקית העלולה לגרום ללידה מוקדמת, דלקות בדרכי הנשימה, אלח דם או אפילו מוות ברחם. באשר לבלו ד’אוברן ורוקפור, אנו נמנע מאכילתם!

אנחנו עדיין רוצים להרגיע אותך: אם צרכת את זה לפני שידעת את כל זה, אל תיבהל! מקרים של זיהומים חיידקיים הם נדירים מאוד. אבל מעתה, היזהר!

  • גבינות קשות או מפוסטרות
Image par congerdesign de Pixabay

חדשות טובות לחובבי הרקלט! במהלך ההריון מותר לצרוך מוצרי חלב מסוימים. גבינה קשה היא אחת מהן! ואלו גם אם זה לא עבר פסטור. כן כן, שמעתם את זה נכון! לכן אפשר לבלוע צ’דר, גאודה, אמנטל, גרוייר, פרמזן (לעתים רחוקות משתמשים בהם ברקלט, אבל תמיד טוב לדעת), ללא מתינות (בכל מקרה מעט) ! בין אם הם מגורדים, שלמים, מרובים או מומסים ואתם בהריון, הם בשבילכם. אם אתם חובבי מוצרלה, אכלו מלא! גבינה זו עשויה מחלב מפוסטר, ברוב המקרים.

אם אתה עדיין רוצה להיות קשוח ואוהב גבינות רכות יותר מדי, אתה יכול לאכול אותן במקרה היחיד שבו הן היו עשויות מחלב מפוסטר. חשוב מאוד לאמת. באשר לקרום, אנו מסירים אותו שוב ושוב.

  • גבינה מבושלת


רקלט דה סבוי ובופור, למרות שיש להן מראה גבינה קשה, עשויות מחלב גולמי. כן אנחנו יודעים … זה נורא. אבל חכה ! יש פיתרון! אם אתה מחמם את הגבינה שלך מעל 70 מעלות, חיידקים מסולקים! נראה כי ליסטריה לא אוהבת את החום יותר מדי.

עולם של אינספור גבינות נזילות מוצע לך אז. אם חשקה נפשך בטרטיפלט יותר מדי, אז נמס את רבלושון שלך! מתקבל גם מונט ד’אור אם הוא מספיק חם. שום דבר לא מפריד בינך לבין רקלט טוב!

עצרו את השמועות, אכילת גבינה בהריון אפשרית בהחלט! אין שום סיכונים בגבינת רקלט מבושלת היטב.

שלל מתכונים טעימים מועברים סוף סוף לנשים בהריון!

מה לבחור מבחינת נקניקיות?

מה יהיה רקלט ללא פשטידתו? תמיד רקלט כן, אבל הרבה פחות כיף. כדי לברר אם אתה יכול לאכול בשרים קרים ללא חשש, הכל מתחיל בטוקסופלזמוזיס. שם לא מאוד מעורר תיאבון, אבל בכל זאת חשוב מאוד. מחלת חיידקים זו מועברת על ידי טפיל הקיים בטבע, וששוטט מעט היכן שהוא רוצה. ולמרבה הצער, היא אוהבת בשר נא. הידבקות בטפיל זה בהריון, כפי שאמרנו לעיל, מסוכנת ביותר לתינוק.

עם זאת, ישנם אנשים החסינים מפני טוקסופלזמוזיס. יש לבצע את הבדיקה בשלב מוקדם של ההריון.

אם יש לך מזל ויש לך חסינות, אתה יכול לאכול כל סוג של בשרים קרים, בכל דרך ובכל שילוב. מדהים, לא? לא היינו מעלים בדעתנו לזלול גבינה מומסת ללא פרוסת חזיר הגולמי הקטנה שלה. היזהר עם זאת, פטה, כבד אווז ומוצרי ריבה אחרים עדיין אסורים ככל האפשר על נשים בהריון, בגלל הסיכון להעברת ליסטריה (כן כן, שוב היא).

אם אתה אחד מהלא חסינים, זה בסדר גמור לאכול בשרים קרים מבושלים כמו חזיר, חזיר עוף, מורטדלה, סרוולות או מוצרים מעושנים, כל עוד הם מבושלים. מצד שני, עליכם לאסור לחלוטין מהתזונה בשרים נא, בשרים קרים לא מבושלים כמו חזיר מרפא או נקניק (סליחה …). פייטים ורטים שונים אסורים באותה מידה כמו נשים חסינות.

אם אין לנו כוס יין לבן, נוכל לקבל פרוסת חזיר לבן …!

התנאים לאכילת רקלט

אם קניתם גבינה קשה, מפוסטרת או גבינה רכה מפוסטרת, מאשר הסרתם את הקליפה; שהבשרים המתאימים לחסינות שלך נמצאים בסל שלך; שתפוחי האדמה מבושלים וצנצנת החמוצים נפתחה, כל התנאים נכונים לטרוף את הרקלט היפה ביותר של השנה!

אנו מוציאים את האביזרים המתאימים, מכונת ה- raclette T המעולה שלה, עורכים את השולחן והוואלה! שום דבר לא יגרום לך לחזור למטה!

About the author

admin

Leave a Comment