בית הֵרָיוֹן

הפרשות חומות במהלך ההריון: מה הסיבות, מתי לדאוג?

Written by admin

לנשים בהריון רבות יכולות להיות הפרשות חומות: בואו נגלה ביחד מה הסיבות האפשריות לאובדן דם זה ומתי לדאוג ולפנות לרופא נשים.נפח

האם יש לך הפרשות חומות במהלך ההריון? אל תיכנס לפאניקה עדיין. אובדן דם חום, במיוחד בתחילת ההריון, הוא שכיח למדי ויכול להיות שיש לו סיבות רבות, זה בכלל לא משפיע על ההריון שלך.

כפי ששמתם לב, נשים בהריון נוטות לחוות הפרשות נרתיקיות מוגברות במהלך ההריון. הפסדים אלה הם בדרך כלל לבנים. עם זאת, במקרים מסוימים, פריקה זו יכולה להיות לפעמים חומה, היא עשויה להתרחש כבר בשבוע הראשון להריון. אם זה קורה לך, אין צורך לחשוב על הגרוע מיד, הסיבות להפסדים אלה יכולות להיות מרובות. זו התשובה לשאלה “מדוע יש לי הפרשות חומות?”. כמו כן, תברר האם יש צורך לפנות מיד לרופא הנשים שלך או לא.

סיבות שונות להפרשות חומות במהלך ההריון: מגירוי בצוואר הרחם ועד לאובדן העובר

הגורמים השכיחים ביותר לפריקה חומה במהלך ההריון

כבר אין לך מחזור כי את בהריון. עם זאת, כשאתה הולך לשירותים ואתה מבין שיש לך הפרשות חומות שזו כמובן לא תקופה … אז למה השחרור? האם הדימומים הללו מדאיגים? האם יש צורך באולטרסאונד? האם אתה צריך ללכת לראות את רופא הנשים שלך בדחיפות? הנה התשובה לכל השאלות שלך.
– בין הגורמים השכיחים ביותר לאבידות אלו, יש חיסול פיזיולוגי של דם ישן שנותר ברחם : בהדרגה ככל שהעובר גדל ומתפתח הוא כבר לא זקוק לדם ששימש בתחילה כדי להגן עליו . כתוצאה מכך, דם זה מסולק מצוואר הרחם בצורה של פריקה חומה.
– סיבה נוספת שעלולה לגרום לאובדן דם במהלך ההריון היא גירוי בצוואר הרחם. גירוי זה יכול להופיע בעקבות אולטרסאונד אנדווגינלי או אפילו לאחר קיום יחסי מין פשוטים.
אם צוואר הרחם מתעצבן, עלול להתרחש אובדן קטן שעשוי להימשך כמה ימים אך הוא אינו מודאג.
בנוסף, בין הגורמים השכיחים ביותר אנו יכולים לחשוב גם על השתלהכלומר הרגע בו הביצית המופרית משתילה בחלל הרחם. כתוצאה מכך, ייתכן שיש לך הפרשות חומות שיכולות להימשך עד שבועיים לאחר ההתעברות וארבעה שבועות לאחר המחזור האחרון שלך. אחד הסימפטומים השכיחים ביותר להריון עצמו הוא הימצאות הפרשות אלו. אלה הפסדים קלים ואסימפטומטיים המתרחשים כאשר המחזור הרגיל היה אמור להגיע, הם נקראים “הפסדי יום נישואין” או “תקופות יום השנה”: הם נובעים משינויים הורמונליים. שחרור מסוג זה הוא אפוא סימן חיובי לחלוטין, סימן להריון, סימן לכך שאכן את בהריון.
– מקרה פחות שכיח, אך עדיין יש לקחת בחשבון בין הגורמים האפשריים להפרשות חומות במהלך ההריון הוא נוכחות של HPV ( נגיף הפפילומה האנושי) אשר יכול לחשוף את עצמו עקב ייצור מוגבר של אסטרוגן ומחזור הדם. גדל באזור איברי המין.
– זיהום צוואר הרחם יכול להיות גם אחד הגורמים להפרשות חומות במהלך ההריון. אם בנוסף להפרשות אתה מרגיש שריפה וגירוד באזור הנרתיק, זה יכול להיות “נגיף Verruca”, הפוגע בצוואר הרחם. ביקור קצר אצל רופא הנשים שלך הוא רעיון טוב, הוא ייתן לך את דעתו ויקבע טיפול מתאים.
– אם השחרור שלך לא ממש חום אך קרוב יותר לורוד, זה יכול להיות פריקה מהרחבת צוואר הרחם או מבעיות אחרות. כדי לבדוק שהכל בסדר ושהתינוק שלך במצב מצוין, עדיף תמיד להתייעץ עם רופא הנשים שלך.

Image par lisa runnels de Pixabay

סיבות חמורות יותר לאובדן דם חום במהלך ההריון

סיבות פחות שכיחות להפרשות חומות אצל אישה בהריון כוללות:

– “הריון טוחנת”, המתרחש כאשר העובר אינו מתפתח כראוי וחריגות מתרחשות ביצירת השליה.

– האובדן החום או האובדן החום יכולים להיות גם סימן ל”הריון חוץ רחמי “: כלומר על הריון שבמהלכו משתילה הביצית המופרית מחוץ לשד. ‘רֶחֶם. דימום זה מלווה לרוב בכאבי בטן. במקרה זה כמו הקודם, יהיה צורך לנקוט בהפחתת הביצה לטובת האישה.

– לבסוף, למרבה הצער, יש לציין גם כי הפסדים חומים יכולים להתרחש במקרים של הפלה ספונטנית.

חומרת הפרשות החומות לאחר השליש של ההריון

פריקה חומה בתחילת ההיריון

אם אובדן דם מתרחש בתחילת ההריון ובעיקר בשליש הראשון, בדרך כלל אין מה לדאוג, במיוחד אם מדובר בהפרשות חומות ולא באובדן דם אדום. מלא חיים.

במהלך השבועות הראשונים, כפי שראינו, יכול להיות שההשתלה של העובר נקראת גם “תקופות שווא”. הפסדים אלה נובעים מקינון הביצית המופרית ברחם.

שחרור חום בשליש האחרון להריון

אם הפרשות חומות מתרחשות בחודשי ההריון האחרונים, יתכנו בעיות בצמיחת העובר או במיקומו לפני הלידה. אם אתם בשליש האחרון של ההריון והפרשות אלו מתרחשות, אל תהססו לפנות מיד לרופא הנשים!

עם זאת, היזהר לא להיכנס לפאניקה מיידית. הרופא שלך נמצא שם כדי לעזור לך למצוא את התשובה. זה יעזור לך להבין, לאחר חקירה ובדיקה של כל דבר, מה נובע מאובדן הדם. אחרי, בהחלט, הד קטן, זה יציין בפניכם את הגורם לדימום זה וייתן לכם את הדרך הטובה ביותר לשמור על בריאותכם ושל תינוקכם.

מתי לדאוג לאובדן דם במהלך ההריון?

אז באילו תנאים אתה צריך להיות מודאג ומיד לפנות לרופא הנשים שלך כאשר אתה חווה אובדן דם חום במהלך ההריון?
ראשית אם הפריקה החומה רציפה ואינך מפסיק לאבד דם למשך מספר ימים.
– פנה גם לרופא ללא היסוס אם הפרשות שלך הופכות כבדות והצבע משתנה: אם הפריקה הופכת לאדומה בוהקת, זה יכול להיות סימפטום לבעיה חמורה יותר.
– היזהר גם אם האובדן מלווה בבחילה, כאבי בטן ותשישות.

לבסוף, אל תהססו לפנות לרופא הנשים או למיילדת שלכם אם אתם חלק מהריון בסיכון גבוה, או בפשטות, אם אתם מודאגים מדי. עדיף לשאול עוד כמה שאלות ולהסיר את הספק מאשר לחיות את תשעת החודשים הללו עם חרדה מתמדת!

About the author

admin

Leave a Comment