בית בְּרִיאוּת

פריקה לבנה, מה זה ולמה היא מיועדת?

Written by admin

הפרשות לבנות, הנקראות לוקוריאאה, שכיחות מאוד בקרב נשים. מאיפה הם באים, למה הם משמשים ומתי צריך להיות מודאג? כל התשובות לשאלותיך לגבי הפרשות בנרתיק לבן.נפח 1

הפרשות מהנרתיק לבן הן הפרשות פיזיולוגיים נפוצה מאוד, במיוחד במהלך תקופת הביוץ ובמהלך ההריון. אולם במקרים מסוימים הם יכולים להיות סימן לפתולוגיות וזיהומים.

איך הם מתבטאים? מה תפקידם? מתי הם דואגים? אנחנו עושים חשבון.

פריקה לבנה: הגדרה

פריקה לבנה , הנקראת מדעית leucorrhoea , היא פריקה לבנה עד שקופה. אובדן זה מנקב באופן טבעי את המחזור החודשי ומתרחש לאורך חייה ההורמונליים של האישה. ממקור פיזיולוגי, תופעה זו היא נורמלית וטבעית לחלוטין ואין צורך לדאוג לגביה. הפרשות נרתיקיות חסרות ריח אלה הן אפילו חיוניות. הם מתכוונים לכך שאיברי המין עובדים כראוי. עם זאת, הפרשות לבנות יכולות להיות גם סימן לזיהום בנרתיק .

לשם מה הפסדים לבנים?

הפרשות לבנות מורכבות מנוזל המיוצר על ידי הנרתיק ומפלורת הנרתיק החיידקית . פריקה לבנה מאפשרת לנרתיק:

  • ניקוי עצמי: ההפרשות מהנרתיק העוטפות את דפנות הנרתיק מספקות את ההגנה החיסונית של הנרתיק מפני חיידקים ווירוסים ומסלקות תאים מתים באמצעות “ניקוי עצמי”.
  • לחות ולסיכה: הפרשות לבנות מספקות גם לחות מהנרתיק החיונית לפות בריאה ומשתתפות בשימון בזמן קיום יחסי מין.
Image par Shutterbug75 de Pixabay

במהלך הביוץ או אחריו, לפני המחזור, במהלך ההריון: פריקה לבנה פיזיולוגית

  • בתקופת הביוץ

פריקה לבנה המתרחשת במהלך הביוץ או אחריה היא בדרך כלל מימית, שקופה ואלקליין יותר כדי להקל על הזרע לשרוד בתעלת הנרתיק. אצל אנשים מסוימים הם מלווים בהתכווצויות או כאבי בטן.

  • לאחר הביוץ

לאחר הביוץ, ולכן לפני המחזור או מיד לאחר המחזור עצמו, ההפרשות נעשות דביקות וחוטים יותר. שוב, אין מה לדאוג! הפרשות לבנות לאחר הביוץ שכיחות מאוד בקרב נשים הנוטלות אמצעי מניעה דרך הפה.

  • במהלך ההריון

במהלך ההריון, הפרשות לבנות נפוצות יותר. הפרשות אלו יוצרות ציפוי לבנבן, סמיך ולעיתים קרובות רירי הנקרא ” תקע רירי “, המשמש להגנה על העובר מפני חיידקים וזיהומים העלולים לנבוע בנרתיק.

פריקה לבנה: מתי הם הופכים לדאגניים?

פריקה לבנה עשויה להשתנות במראה. הם יכולים להיות שופעים יותר, צבעוניים או פחות או יותר עבים.

הפרשות לבנות יכולות להיות סימן לזיהום בנרתיק. אם הם הופכים צהבהבים או אפילו ירקרקים, עבים או מוקצפים במיוחד, מסריחים, הם מלווים בגרד או צריבה, כאבים בבטן התחתונה, זה יכול להיות זיהום , זיהום בנרתיק בנרתיק או וגינוזיס . ברגע שאתה מבחין בשינוי בריח, במרקם או בצבע של הפרשות הלבנות שלך, חשוב להתייעץ במהירות עם רופא הנשים שלך.

הפרשות לבנות: איזו היגיינה אישית לאמץ?

היגיינה אישית טובה יומי מסייעת במניעת זיהומים רבים. מצד שני, אין “טיפול” נגד הפרשות לבנות מכיוון שהוא טבעי לחלוטין.

בניגוד לאמונה הרווחת, היגיינה אישית טובה לא אומרת היגיינה מוגזמת! חשוב לכבד את הסרט ההידרוליפידי הטבעי של הנרתיק ובעיקר לא לתקוף אותו בשירותים תוך-נרתיקיים. הנרתיק אינו מלוכלך, הוא מתנקה היטב. הימנע משירותים אינטימיים תכופים מדי, שניים לכל היותר ביום ועדיף להשתמש בסבון ללא בושם ועם ה- pH המותאם.

כמו כן, הימנע מללבוש בגדים צמודים ולא נושמים, מה שמוביל לצמיחת חיידקים.

איך לחיות טוב עם הפסדים לבנים?

אם הפרשות לבנות הן חלק ממעגל הרבייה הרגיל של נשים, הן בכל זאת טאבו. “לעיתים רחוקות אני מדברת על זה עם חברים,” מודה מארי. “אתה מדבר על חוקים, שערות וכו ‘, אבל פחות בקלות על הפסדים” . המבוכה מול הפרשות הנרתיק שלעתים קו תחתון התחתונים משותפת לנשים רבות. “במהלך קיום יחסי מין אני דואגת לא לחשוף את תחתוני בגלל האבידות כדי שבן זוגי לא יראה אותם” מסבירה מצידה את מלאני *. אם זה אולי נראה אנקדוטלי, אסטרטגיות אלה שמטרתן להסוות פריקה לבנה בכל מחיר משקפות תיעוב מסוים לגופו. ממשיכה מלאני. בשאלה, חוסר ידע בגוף וחוסר מידע על המין הנשי. לכל אחד מהם מידת הצניעות שלהם, אבל הפרשות מהנרתיק כבר לא צריכות להיות טאבו עבור נשים. הם נותנים מידע חשוב על תפקוד תקין של הנרתיק. הבנתם טובה יותר מאפשרת לכם לזהות הפסדים “בריאים” ולזהות שינויים חריגים שאמורים לגרום לכם להתייעץ. כדי להתמודד טוב יותר עם ההפסדים שלה, נטלי פונה למגיני הלבשה תחתונה: “זה מאפשר לא לסיים תחתונים פגומים” . מגיני הלבשה תחתונה של ננה אינם מכילים אלרגנים, בשמים או צבעים נפוצים כדי למזער את הסיכון לגירוי.

פסקה שנכתבה בשותפות עם ננה

* השם הפרטי שונה

ראה גם: כיצד להקל על תקופות כואבות?

About the author

admin

Leave a Comment