בית תִינוֹק

תינוק מגיע! איך לזהות את סימני הלידה?

Written by admin

כיווצים, קרע שקית המים, אנרגיה מחודשת … גלה את הסימנים הראשונים המעידים על לידה קרובה!

זהו, הרגע שציפיתם אליו (וגם קצת חששתם) הגיע! בקרוב תביא לעולם את התינוק הקטן שלך ולבסוף תפגוש אותו. אם זה ההריון הראשון שלך, זה אירוע נפלא שמעולם לא חווית. וגם אם בהריון עברת שיעורי הכנה ללידה, את צועדת אל הלא נודע!

לכן זה נורמלי למדי שיש לך שאלות רבות לגבי לידת ילדך ולתהות אם תוכל להבחין בסימני הלידה. אחרי הכל, מדובר בתסמינים חדשים! יתרה מכך, בין הצירים ה”שקריים “לאלה שקודמים ללידה, יש מה לאבד. היה סמוך ובטוח, גופך יגיד לך במהירות שאתה הולך ללדת ושאתה צריך ללכת לבית החולים. אנו אומרים לך את הסימנים הראשונים לזהות מתי הלידה קרובה.

אובדן התקע הרירי

אובדן התקע הרירי שונה מאובדן שקית המים. כל הנשים מפרישות ריר צוואר הרחם, בכניסה לצוואר הרחם. במהלך ההריון חומר זה מתעבה ויוצר תקע רירי. תפקידו של האחרון הוא לסגור את צוואר הרחם ולהגן על העובר מפני זיהומים. לפני הלידה וכאשר צוואר הרחם מתחיל להיפתח, האישה ההרה מוציאה את הפקק הרירי: ריר צוואר הרחם הופך לנוזלי יותר ומתחיל לזרום. שימו לב שלפעמים החומר נוזל בדם. תהיו בטוחים, אובדן התקע הרירי אינו כואב. זה יכול גם להישאר מעיניו. אם אתה מבין את זה, אין צורך ללכת לבית החולים, כי אובדן התקע הרירי יכול להתרחש כמה ימים לפני הלידה. זה מסמן את תחילת שלב הלידה.

התכווצויות

התכווצויות הן דרך טובה לזהות אם לידה קרובה או לא. אבל היזהר, הם עלולים להטעות! ואכן, עלינו להבחין בכמה סוגים של צירים : הכנה, ברקסטון היקס, צירים, לידה ואחרי לידה.

  • התכווצויות הכנה עוברות לרוב מעיניהם ומאפשרות לרחם להתחיל להתרחב, באופן מינימלי ומדי פעם. לכן הם אינם סימן ללידה.
  • צירים של ברקסטון היקס נתפסים לרוב כצירי לידה “מזויפים” מכיוון שהם קורים בחודש התשיעי להריון וכואבים למדי. עם זאת, הם אינם סדירים ואינם מעידים על מסירה קרובה. הם פשוט מסמנים את השלב טרום הלידה ומסמנים כי צירי לידה יגיעו בקרוב.
  • התכווצויות עבודה הן הצירים שצריכים להזהיר אותך! זו תחילת העבודה. אנו חשים אותם בגלים, הכאב מתעצם בהדרגה ואז יורד ומפנה את מקומו לרגע של הקלה. כיווצי הרחם הכואבים הללו מכינים את הגוף ללידה על ידי הרחבת צוואר הרחם בהדרגה. הכאב מורגש בבטן התחתונה ובגב, ועשוי להצביע על כאבי תקופה, תסמונת טרום מחזור. כדי להבדיל אותם מצירים של ברקסטון היקס, בדקו שהם קבועים. אם הכאב מתעצם, נמשך יותר מ- 40 שניות ומרווח זה מזה 5 דקות או פחות, הגיע הזמן ללכת לבית החולים.
Image par medialna de Pixabay

היזהר, לידה ראשונה יכולה להיות ארוכה למדי. יכול לעבור זמן רב בין הכיווץ הראשון לשלב הגירוש. בממוצע לוקח 8 עד 9 שעות ללדת ילד ראשון. זה יאפשר לאנשי מקצוע בתחום הבריאות לומר לך לחזור הביתה, כך שיהיה לך יותר נוח עם הצירים שלך אם אתה עדיין בשלב מוקדם של הלידה. בכל מקרה, אם יש לך ספק לפני שאתה פונה לבית החולים או למחלקת יולדות, אל תהסס לפנות למיילדת שלך או לרופאת נשים ומיילדות.

התכווצויות מובילות את האם הכי הרבה ללידה טבעית. עם זאת, לעיתים יש צורך בניתוח קיסרי אם יש מצוקה עוברית או סיבוכים. זה אפילו קורה שהילד, בעודו חם, אינו נחוש לצאת מבטן אמו. במקרים אלה יש צורך לגרום לצירים ולכן לעורר צירים.

קרע כיס המים

כשאתה “שובר את המים” זה אומר שהלידה התחילה והתינוק שלך בדרך. מדובר בקרע בשקית המים , כלומר בשקית המכילה את מי השפיר, מה שהבטיח את בטיחותו והתפתחותו הטובה של העובר לאורך כל ההריון. קרע שקית המים מתרחש כאשר התינוק יורד לאגן. בכדי לתת לילד לעבור, חלק מקרומי הרחם נקרעים, כולל זה של שקית המים.

בניגוד למה שניתן לראות לעתים קרובות בסרטים, זרימת מי השפיר יכולה להיות הדרגתית. אך, במקרים מסוימים, כיס המים יכול להיקרע גם בפתאומיות ובאופן בלתי צפוי.

היזהר לא לבלבל את קרע שקית המים עם דליפת שתן (די שכיח בשבועות האחרונים להריון). ריח מי השפיר פחות חזק מזה של שתן. אם צבע מי השפיר שלך הוא ירוק או חום, כדאי בהחלט להתייעץ.

את חייבת ללכת למחלקת יולדות ברגע שקית המים שלך נשברת, זה אומר שהלידה קרובה!

זו הלידה המהירה ביותר בעולם

תסמינים גופניים שונים

יש נשים שחוות תסמינים אחרים כשהם מתקרבים ללידה, כגון:

  • רעד או צמרמורות
  • שִׁלשׁוּל
  • כאב גב
  • עייפות גדולה
  • בעיות שינה, אי שקט
  • בחילה
  • התינוק נע יותר מהרגיל ברחם אמו


אם אינך מרגיש טוב, אל תהסס לפנות לרופא או למיילדת. חיוני להישאר רגוע ככל שהלידה מתקרבת: תן לגופך להתכונן לקבל את פני תינוקך. סימני הלידה יכולים להשתנות גם בקרב נשים.

הכן קן נעים

על פי כמה מיתוסים ואגדות, כשאישה עומדת ללדת, היא פתאום רוצה לנקות, לסדר ולהכין קן נעים לבוא התינוק שלה. זה יקושר ל”יצר הקינון “, הנקרא גם” קינון “ולאנרגיה המחודשת שחשים נשים כשהן מתקרבות ללידה! זכור, עם זאת, כי חיוני לנוח לפני קבלת הפנים לכרוב שלך. שנת הלילות שלך לעולם לא תשוב להיות זהה יותר!

האם אלד בתאריך היעד?

אם אתה יודע בדיוק מתי נולד התינוק, פשוט הוסף לו תשעה חודשים כדי לקבל תאריך יעד. אבל שיטה זו די משוערת. באופן כללי, מומחים מחשבים את תאריך היעד על סמך היום הראשון של התקופה האחרונה. הם מוסיפים 41 WA (41 שבועות של אמנוריאה, כלומר ללא תקופות) כדי לברר את תאריך סיום הקדנציה. זה שונה מהשיטה הראשונה, מכיוון שחודש הריון שווה ערך ל -6 שבועות.

עם זאת, עדיין קשה לדעת אם תלד ביום המדויק הזה. זה בעיקר תאריך המאפשר לך לארגן את עצמך ולדעת שמעבר לזה, תהיה לאורך זמן, מה שעשוי לדרוש טריגר. באופן כללי, נשים בהריון יולדות תוך מספר ימים מיום זה. ב -20% מהמקרים הם יולדים בין 10 ל -15 הימים שקדמו למונח. עם זאת, 20% מהם יולדים 4 עד 8 ימים לפני הקדנציה. אתה עלול להתמודד גם עם לידה מוקדמת לפני שתגיע ל 37 שבועות.

About the author

admin

Leave a Comment