בית תִינוֹק

לכן הילדים שלי מקבלים רק 3 מתנות לחג המולד

Written by admin

כשמדובר במתן מתנות, ההורים צריכים להעדיף את המוטו “פחות זה יותר”. למה? אנחנו נגיד לך!

הרגע הטוב ביותר בחג המולד הוא כשהילדים, בקשקושים מהתרגשות, עומדים מול דלת הסלון, הוא נפתח לאט לאט, הצלילים הראשונים של “או טננבאום” נשמעים ואתה יכול להיות עד איך הקטנטנים כמעט צפים מאושר.

טיפ לקריאה: “האם יש סנטה קלאוס?” התשובה של אמא זו יפה

אחרי כל ההמתנה, הסקרנות והמתח, סוף סוף זה כאן – היום בו משאלותיהם הגדולות של הילדים מתקיימות. הר מתנות בולט מתחת לעץ חג המולד המעוטר בחגיגיות, שכולם רק מחכים לפרק אותו. אבל עצור! לא יהיה לנו את ההר הזה … ומסיבה חשובה.

קודם כל: אני מאוד נהנה להגשים משאלה מיוחלת לילדי. לראות כמה הם מאושרים, איך הם זורחים ואיך הם גדלים בגאווה לפחות שני סנטימטרים – זה גורם גם ללב של אמא שלי לקפוץ.לְהַצִיג

אולם מה שזעזע אותי הוא המכניקה שאיתה פירקו את 10-15 המתנות שלהם בשנה שעברה. עיניה זרחו, אבל הייתה לי הרגשה שזה יותר זוהר מכמות המתנות. הם בקושי השגיחו על מה שנארז כשהם להוטים למתנה הבאה. וזה עצב אותי.

תינוק סנטה 8 טיפים לחג המולד הראשון עם תינוק

ילדים רוצים קודם כל להרגיש מוערכים

בגלל זה אנחנו עושים את זה אחרת השנה. וראיון שקראתי לפני זמן מה מאשר את ההחלטה הזו. “אם יש חוסר איזון בין הצרכים הנפשיים [של הילד] מצד אחד לבין שלל מתנות מצד שני, הדבר הראשון שקורה הוא סיפוק חומרי שגדל כל הזמן ויגדל ללא הפסקה”, מסביר ארמין קרנץ, מרצה למדעים לחינוך יסודי ופסיכולוגיה התפתחותית בראיון. עם ‘האפינגטון פוסט’.

קרנץ אומר שילדים צריכים דבר אחד מעל הכל: אהבה ותשומת לב מצד הוריהם. ילדים רוצים להרגיש מוערכים למען עצמם. עם “הצפת” מתנות ניתן להעמיד את ההערכה הזו, שכל כך חשובה להם, באור לא נכון. פירוש הדבר שילדים מרגישים מוערכים רק כשהם משיגים משהו שהם רוצים.

מתנות מאבדות את הקסם שלהן

לכן כאשר ההורים קוראים כל משאלה של ילדם משפתיהם וממלאים אותם, בין אם לחג המולד, בימי הולדת או סתם בין לבין, הם משרתים רק את “הסיפוק החומרי” של הילד, כלשונו של קראנץ. הרצון לאהבה, תשומת לב ותשומת לב נופל מהדרך. מתנות מאבדות את הקסם שלהן והופכות ללא מעניינות. הילד מרגיש שמחה במתנה, אך רק לרגע קצר. זה במהירות משעמם והרצון למשהו חדש מתעורר.

ילדים צריכים ללמוד שאתה לא יכול לקבל את כל מה שאתה רוצה. אתה יכול לאחל לכל דבר, בלי שאלה. אבל עליהם ללמוד להבין שלא כל מה שהם מעלים על רשימות המשאלות שלהם על הנייר יהיה גם מתחת לעץ. גם אם זה יכול להיות מאכזב, זה גם מבטיח שקסם חג המולד לא יאבד. הציפייה וההמתנה נחמדים יותר כשאתה לא יודע מה אתה מקבל בחינם.

הפסיקו לתת מתוך חרטה!

וכן, כהורה, מתנות הן גם סכסוך מצפון כזה. לפעמים יש לך הרגשה שיש לך מעט מדי זמן לילדים ושאתה צריך לפחות להעניק להם קצת הנאה מכך וזה. אבל זו בדיוק הגישה הלא נכונה. כי ילדים רוצים לבלות עם אמא ואבא – ולא רק עם דברים שאמא ואבא נתנו.

אז חברים הורים יקרים: שמרו על רשימות הקניות שלכם קצרות יותר, הגשמו את המשאלות הגדולות של ילדיכם, גרמו להם ואתם לזרוח ופשוט ליהנות מהחגים. כי הדבר החשוב והיפה ביותר בחג המולד הוא עדיין בילוי עם המשפחה.

אם כבר מדברים על המשפחה: כדי למנוע מבול של מתנות מסבתות, סבים, דודים ודודות, זה עוזר לתת להם הוראות מדויקות. או בצורה של הודעת מתנה ספציפית או עם הגבלה למתנה אחת לילד.

About the author

admin

Leave a Comment