בית הֵרָיוֹן

הפלה: לדעת לזהות את זה ואיך להגיב

Written by admin

תופעה תכופה הפוגעת ב-15 עד 20% מהנשים, הפלה היא חוויה כואבת עבור האם הצפויה. מהם הסימנים והגורמים? האם ניתן להימנע מכך ואיך להקפיץ חזרה לאחר הפלה ספונטנית?

בתחילת ההריון בדיקת הריון חיובית הופכת לשלילית. ואז כמה ימים אחר כך, במהלך דימום כואב, הביצה נשלפת. הפלות, למרות שהן שכיחות יותר משחשבתם (הן משפיעות על כ -20% מההריונות בכל שנה, ו -15 עד 25% מהנשים) הן עדיין נושא טאבו. נשים רבות מרגישות מבודדות במצב זה, עם שאלות ודאגות.

הפלות: מה הם?

הפלה היא ספונטנית הפלות , לעתים קרובות מתרחשת כאשר העובר או לעובר יש פגם גנטי או כשזה לא מצליח להשתרש ברחם. זה מתרחש במהלך 6 החודשים הראשונים להריון, אך רוב ההפלות מתרחשות לפני חודש וחצי של ההריון.

סימני הפלה

הסימנים הראשונים להפלה יכולים להיות דימום או כאב : התכווצויות, הקאות, כאבי מחזור … שימו לב כי כל דימום אינו שם נרדף להפלה, אך עליו להיות מטופל על ידי רופא. איבוד דם קל לסירוגין (מצוואר הרחם או מהשליה העתידית) עשוי להיות תקין.

זהו הסימפטום העיקרי להפלה. דימום זה יכול לקרות באופן משתנה ולחזור שוב ושוב. אם אתה מדמם ברציפות, עליך לגשת למיון בהקדם האפשרי. לאחר הדימום תצטרך לבצע בדיקה יסודית ולשכב ככל האפשר. אם הדימום כבד יותר או מתמשך, עם קרישי דם, הוא לרוב סימן להפלה.

הפלה: התכווצויות, סימן מתעתע

כאב אינו באמת סימפטום להפלה מתמשכת. מצד שני, אם כאבי אגן מלווים בהתכווצויות, שלשולים, הקאות או כאבי מחזור, זה יכול להיות התחלה של הפלה, אם כי לרוע המזל הרופאים לא יכולים לעשות דבר כדי למנוע זאת. הגעת הפלה. המקרה היחיד הוא כאשר הדם זורם ללא הרף, בכמות: בוודאי יהיה צורך לבצע אוצר.

לעיתים היעלמותם של סימני ההריון (השדיים מנופחים, הבחילה שוככת) היא זו שנותנת את האות. היעלמותם של סימני ההריון ( חזה נפוח וכו ‘) יכולה גם היא להפסיק. כאשר לא היו סימני אזהרה, זה לעתים קרובות במהלךשההריון הופסק. ביצה מתה יכולה להישאר במקום 4-10 שבועות.

Image par Jane Lund de Pixabay

אילו בחינות נדרשות?

פנה לרופא שלך שייתן לך אולטרסאונד.
– אם הגירוש הוא ספונטני ומלא , אין התערבות רפואית.
– אם הגירוש אינו שלם , טבליות של פרוסטגלנדינים, הורמונים הגורמים להתכווצויות, יפנו את השאר. במידת הצורך, הרופא משתמש בשאיבה דרך צינורית קטנה המחוברת למשאבה שמרוקנת את הרחם או אוצר על מנת לגרד את רירית הרחם, בהרדמה כללית. התערבות זו מלווה בדרך כלל באשפוז קצר.
– במהלך הפלה מאוחרת, יש צורך באשפוז בגלל הסיכון לדימום. העובר מגורש בהרדמה אפידוראלית או כללית.
לאחר שהרחם מתרוקן מתחיל שוב מחזור חדש.

סיכונים להפלה

רוב ההפלות אינן מוסברות, הן תוצאה של שילוב של גורמים ביולוגיים, זיהומיים ופסיכולוגיים. בניגוד לאמונה הרווחת, ההשלכות של עייפות ולחץ לא הוכחו. להפלה יכולות להיות סיבות רבות:

הפלות מוקדמות
לפני חודשיים וחצי של הריון, הביצה היא בדרך כלל האשמה. העובר הלא-קיימא, הנושא אנומליה כרומוזומלית או הביצה הריקה בה העובר לא התפתח, מסולק באופן טבעי. עליכם לדעת שרוב ההפלות מתרחשות לפני חודש וחצי של ההריון ושהן לעיתים בלתי מוסברות.

הריונות ראשונים
במהלך ההריון הראשון ההפלות שכיחות ביותר: הרחם עדיין לא מוכן לגמרי … אל תיכנס לפאניקה: להריון הבא יש את כל הסיכויים ללכת טוב.

תאונה גנטית
זה מהווה 90% מההפלות הספונטניות המוקדמות. כאשר העובר מציג אנומליה גנטית (טריזומיה, מונוזומיה וכו ‘), אז הגוף של האישה ידחה את העובר, כאילו הוא נפרד באופן טבעי מגוף “זר”. אל תדאגי: ההריון הבא עשוי ללכת טוב מאוד.

גורם גברי
לפעמים איכות זרע הבעל יכולה לפעמים להיות הפלות חוזרות ונשנות. לאחר מכן יהיה צורך לבצע ספרוגרמה .

הפלות מאוחרות

לאחר חודשיים וחצי של הריון, אנו מדברים על הפלה מאוחרת, הסיבות לרוב מכניות. זה יכול להיות:
– צוואר הרחם שנשאר פתוח ומתרחב עם כל כיווץ, ואילו עליו להיות סגור וגוון. (יהיה צורך להקיף אותו בכדי לבצע את ההריון הבא למונח.)
– לבסוף, שים לב שגיל,
– צריכת טבק ובדיקות סקר “פולשניות” כמו בדיקת מי שפיר מגבירות מעט את הסיכון.


מחסור הורמונלי
אם הפלות מופיעות מספר פעמים ברציפות לאחר שבעה או שמונה שבועות של הריון, ההורמונים שלך עשויים להיות האשם. ניתן לרפא זאת באמצעות מרשם פרוגסטינים עד השבוע העשירי להריון, לפני שהשליה משתלטת.

אנומליה
ברחם אבל יכול להיגרם על ידי מום ברחם או בצוואר הרחם.
אז לפעמים קורה שלחץ הרחם נפתח צוואר הרחם של האישה, ואז העובר מחליק מעצמו. אם אמו של המטופל נטלה את דיאתילסטילבסטרול (DES), אין צורך לחפש יותר: אסטרוגן סינתטי זה שאמור למנוע הפלות הוא לעתים קרובות המחבר. מלבד המקרה הזה, אנו יכולים להתגבר על צוואר פתוח על ידי ביצוע חגורה . לאחר מכן מניחים כמה תפרים כירורגיים סביב צוואר הרחם כדי לשמור על סגירתו במהלך כל ההריון.

גורם
זיהומי זיהומים מסוימים או מחלות מין יכולים גם לגרום להפלה.

אורח חיים
אין שום דבר מוכח: פשוט נסו לקיים אורח חיים מאוזן;
יש לזכור כי, ברוב המקרים, הפלות נגרמות לעיתים קרובות מסיבות חיצוניות לנשים בהריון, וכי הרוב המכריע של הפלות אינן מוסברות.

לאחר הפלה

הפלות אולי קשה יותר לחיות איתן מבעבר כיוון שאנו יותר באשליה של שליטה בחיים, ויתרה מכך, הריון מתגלה מוקדם יותר ויותר. רגע כואב לחלוף, העלול להוליד תחושת כישלון, צער, סבל או אפילו דיכאון אצל האם. הפלה תמיד מביאה לצורך באבל. לכאב זה, עלינו להוסיף את תחושת האשמה שנשים מאשימות את עצמן בכך שלא הצליחו לשאת את ההריון שלהן עד כה. עם זאת, האם לעיתים קרובות אינה יכולה לעשות דבר נגד האירוע הטבעי הזה: אמור לעצמך שההפלה שלך נבעה ממום, וניגש בביטחון ושלווה לשלב זה של שכול ללידה .

אל תחפש בהכרח אשם (אתה, הצוות הרפואי, הלחץ) אך אל תישאר לבד עם הסבל שלך! טיפולים מסוימים ( דיקור סיני , פסיכותרפיה, עיסוי) יכולים לעזור לך. אל תהססו להחצין את החוויה הזו, לדבר עליה ככל האפשר: בפורום auFeminin , למשל, תוכלו לפגוש נשים שחוו את אותה הבעיה כמוכם . ניתן לשקול עזרה פסיכולוגית, לעיתים די בהתייעצות יחידה. בכל מקרה, תפקיד הפמליה הוא חיוני.

אם יש לך הפלה בבית, חשוב לאסוף את מוצרי גירוש ההפלה ולקחת אותם למעבדה אנטומופתולוגית לניתוח: תוכל לשים את כל הסיכויים לצידך להריון הבא שלך …


תפיסות מוטעות לגבי הפלות

“הפלה היא גנטית”
הגיע הזמן לסובב את התפיסה המוטעית הזו: הפלות אינן גנטיות. אז רק בגלל שאמא שלך עברה הפלות, זה לא אומר שתעבור את אותה חוויה כואבת.

” עייפות ו מתח יכול לגרום להפלות”
שוב, זה לא בסדר! זה לא הוכח רשמית! עם זאת, ישנם גורמי סיכון רבים: תנאי עבודה קיצוניים מסוימים (שנשאו משאות כבדים, שאיפת מוצרים, חשיפה לעופרת, וכו ‘) בנסיעות ארוכות, העיסוק בספורט אלים או צריכת טבק ו האלכוהול.להגביר את הסיכון להפלה. גם תרופות ותרופות מסוימות עלולות לגרום להפלות.

“הפלות נוגעות רק בכמה אנשים”
מדי שנה, 200,000 נשים נפגעות מהפלה. משמעות הדבר היא שבין 15 ל -25% מהנשים מתמודדות, יום אחד, עם הפלה. אחוז זה עולה עוד יותר עם הגיל: במהלך הריון מאוחר (לאחר 40 שנה), ההסתברות למום כרומוזומלי של העובר גדלה. ומי שאומר מום כרומוזומלי כמעט בהכרח אומר הפלה.

“הפלות זהות כולם”
יש להבחין בין הפלות בודדות (המכונות גם “הפלות מקריות) לבין הפלות חוזרות ונשנות (כאשר יש לפחות 3 הפלות ספונטניות ברצף). האחרון נוגע לפחות מ -1% מהנשים. הסטטיסטיקה מראה שכאשר אישה עברה הפלה ספונטנית, הסיכון להפלה בהריון הבא גדל מעט. עם זאת, שום דבר לא מצביע על כך שהפעם הבאה לא תהיה הטובה!

טוב לדעת
– מנקודת מבט רפואית, הפלה היא אירוע שכיח למדי שלעתים רחוקות מאוד מתפשר על הצלחת ההריונות העתידיים.
– אנחנו מדברים על הפלות חוזרות ונשנות משלושה, או אפילו שניים אם הם מאחרים. לאחר מכן יבצע הרופא מספר רב של בדיקות על מנת לאתר חריגות כלשהן ולמצוא טיפול הולם.

About the author

admin

Leave a Comment