בית מתכונים

כל מה שאתה צריך כדי להתחיל בבישול אצווה

Written by admin

הוחלט, 2020 תהיה שנת הארגון! איפה אנחנו מתחילים? דרך המטבח! גלה את השמחה שיש בארוחות מוכנות תוצרת בית מדי יום, מבלי לבזבז זמן. אבל מאיפה להתחיל? בישול אצווה, טרנד בישול שהיה כל הזעם בשנים האחרונות.

מה זה בישול אצווה?

העיקרון של בישול אצווה הוא הכנת כל הארוחות לשבוע. אידיאלי לחיסכון בזמן בראש שקט, מכיוון שזו היפטרות ממטלות השבוע, בבת אחת! על ידי בילוי של כמה שעות במטבח בכל סוף שבוע להכנת התפריטים, תוכלו להבטיח שבוע שלם של שקט נפשי וזמן להקדיש למשפחתכם או לפנאי בערבים …

בתרגול בישול אצווה, ישנם שני בתי ספר:

  • הכינו מספר מתכונים מא ‘עד ת’ במלואם
  • בישול מזון לאחסון בנפרד בכלי זכוכית אטומים. אפשרות שנייה זו מאפשרת לכם להכין ארוחות במהירות רבה יותר.

לא משנה באיזו שיטה תבחר, בישול אצווה יקל מאוד על חיי היומיום שלך. כדי להתחיל בכללי האמנות, הנה כמה מוצרים שימושיים מאוד, אפילו חיוניים …

>> כדי לקבל מושג על התפריט לשבוע, קרא כאן את המאמר שלנו בנושא בישול אצווה , המפרט את היתרונות.

הכלי הנכון לתכנון ארוחות, תפריטים וקניות

השלב הראשון של בישול אצווה: תכנון. אילו מתכונים להכין לשבוע? אנו מכינים את רשימת הקניות שיש לעשות. לשם כך, האידיאל הוא שיהיה משהו שיציג בגובה העיניים את היסודות, וציין כל תוספת.

> לוח מגנטי יהיה מושלם לתכנון תפריטים ולארגון לוח הזמנים, התפריטים וכך קניות. מסופק עם ארבעה סמנים צבעוניים מחיקים, לוח מגנטי זה יוצר יומן, ניתן לשנות אותו באמצעות המדריך שלך. כתוב את המתכונים שלך, רשימת הקניות שלך, ארוחות היום, המאכלים שהוכנו … זה תלוי בך!
SmartPanda – לוח ארוחות / לוח יומנים, החל מ- 14.95 אירו

Image par Barbara Rosner de Pixabay

אחסון תכשירים

המפתח לבישול אצווה: אוכל משומר היטב.
> מי אומר שימור, אומר קופסאות אוכל מותאמות! כדי להבטיח את טריות הכלים והמאכלים המבושלים או החתוכים מראש, חשוב לבחור בקופסאות אחסון איכותיות. אחסון מזון מושכל מבטיח כי הטעמים, החומרים המזינים והוויטמינים נשמרים זמן רב יותר. מובטחת כי BPA ללא 9 מכלי זכוכית אטומים אלה ממטבח אוטופיה. תוכלו לחמם את הארוחות במיקרוגל או בתנור ללא מכסה. ניתן לשמור את הקופסאות הללו גם במקפיא, מה שהופך אותן למושלמות לאחסון ארוך טווח.

היכן למצוא השראה?

כדי להכין את עצמך בצורה מיטבית לקראת הארגון החדש הזה ולעולם לא נגמר לרעיונות למתכונים, עדיף להציע לעצמך ספר שהוקדש במיוחד לבישול אצווה. לפניכם שניים שיעניקו לכם את כל המידע הדרוש לכם בכדי להפוך למקצוענים אמיתיים!
כדי ליהנות עוד יותר מהיתרונות של בישול אצווה, זכרו לבחור מוצרים עונתיים, שיהיו טובים יותר רק לאחר הבישול …

> הספר האהוב עלינו, ללא ספק, שיצא בדצמבר האחרון על ידי מרמיטון. מתכוני הבישול הטובים ביותר של מרמיטון מציגים את הלהיטים הגדולים ביותר על מרמיטון, שזכו לשבחים של מיליוני משתמשי אינטרנט. נמאס לכם לבשל כל לילה? תוך שעתיים של זמן בישול בסופי שבוע, ספר זה יעזור לכם להכין ארוחות גורמה ומאוזנות בקלות לכל השבוע. מצא 100 תפריטים מוכנים לטעימה, 200 מתכונים ורשימות הקניות המוכנות לשימוש.

> הספר תוך 2 שעות אני מבשל במשך כל השבוע הפך לרב מכר, ואנחנו יכולים להבין למה! עם ספר זה, קרוליין פסין לוקחת אותך ביד כדי להדריך אותך מא ‘עד ת’ בתרגול בישול אצווה. ספר אידיאלי להשגת אכילה יומיומית טובה יותר, תוך חיסכון בזמן. בכל שבוע תמצאו הצעות לרשימות קניות, מתכונים, תפריטים ועצות אחרות. התוצאה ? הארוחות השבועיות שלכם נעשות תוך שעתיים הכל כלול, ללא בזבוז, ואחראיות, כי זה מטבח אפס פסולת!

> אתה רוצה עוד? הספר שאני מבשל פעם אחת בסופי שבוע במשך כל השבוע מציע 80 מתכונים (מתאים לצמחונים!), או ארבעה חודשים של ארוחות מתוכננות. גלה מתכונים להכנת סלט טעים, מרק או להכנת הירקות שלך אחרת. בראש קל ובבטן מלאה, כל השנה.

About the author

admin

Leave a Comment