בית הֵרָיוֹן

אלימות במשפחה במהלך ההריון: “אל תחשוב שהתינוק יהיה טוב יותר אחרי שהתינוק נולד. זה יהיה יותר גרוע ”

Written by admin

אמילי הייתה קורבן לאלימות במשפחה במהלך ההריון של בנה, כיום בן 4. היא מספרת לנו לעזאזל שהיא חיה, להתריע בנושא.

בשנת 2019, 146 נשים נהרגו על ידי בני זוגן, על פי דו”ח שנחשף על ידי משרד הפנים , ו -142,310 אנשים, כולם מינים יחד, היו קורבנות לאלימות במשפחה. הערכה מועטה של ​​נתונים לפי עמותות, מכיוון שסובלים רבים שותקים על סבלם. בשנת 2020, הנגע הזה התגבר למרבה הצער בגלל כליאה. בשנת 3919 נרשמה עלייה ניכרת בשיחות והמשטרה ביצעה 44% יותר התערבויות לסכסוכים משפחתיים.

אלימות במשפחה יכולה להתחיל בכל עת, ואפילו במהלך ההריון. במהלך סמינר האלימות נגד נשים ובריאותבשנת 2014, סקר שבוצע בבית החולים האוניברסיטאי נאנט כבר אישר כי 20% מהנשים ההרות היו קורבנות. במקרים מסוימים, אלימות פיזית ופסיכולוגית יכולה להיות מופעלת על ידי הגעתו של ילד. אמילי, בת 26 ואם לילד בן 4, הייתה קורבן לאלימות במשפחה לאורך כל ההריון. היום היא נותנת לנו את עדותה להתראה, אך גם להראות לנשים שאנחנו יכולים לצאת מזה.

עדות

“הגעתו של התינוק הזה הייתה הפתעה. לא הייתי אצל האבא הרבה זמן כשנכנסתי להריון.

סבלתי ממנה באלימות במשפחה מאז 3/4 חודשי ההריון ועד ללידה, פיזית ופסיכולוגית. לפני כן היו כבר סימנים שיכולים להזהיר אותי, אך לא זיהיתי. לעתים קרובות אנו לא מבינים זאת עד אחרי. אלה היו התקפי זעם או מניפולציה על ידי משחק באשמה, הפחדה. הוא נשף חם וקר ויכול לומר לי שאני אוהב אותך או שאני לא אוהב אותך, אתה מכוער, אתה יפה וכו ‘. מטרתו הייתה לזרוע ספק ולהביא אותי לשליטתו.

במהלך ההריון שלי, ההתקפות היו מעורבות עם איומי מוות כמו “אני אשתה את הדם שלך” או “אני אהרוג מישהו בשביל הבן שלי גם אם זה אתה”,מכות פיזיות בכל תירוץ עד כדי ארונות גדולים של חבורות. אבל גם השפלות המבקשות ממני לעשות שוב כלים או לנקות, הפחדה על ידי עמידה מעל ראשי עם סיר מים רותחים למשל, יש לי דוגמאות רבות אחרות … היו תמיד “סיבה” למעשים אלה, אך הם היו סיבות חסרות תועלת.

שתקתי על אלימות זו כמו נשים רבות במקרה זה, בעיקר מתוך פחד ומחזקתו הפסיכולוגית של המענה שלי.

להציל את חייו ושל הילד

כמה ימים לאחר מעבר של אלימות נדירה, דיברתי על כך לחברה באמצעות SMS באמצעות תואנה של ללכת לבית המרקחת וביקשתי ממנה לשמור על כל תמונות הפציעות שלי בצורה יקרה. היא רצתה לעזור לי ואני מודה לה שוב היום.

יומיים לאחר שובי מהלידה, פתחתי את הדלת בפני שני שוטרים לעצור את בן זוגי לשעבר הנאשם בתיק פלילי בגין מעשי אונס שבוצעו באיום נשק באותו ערב לידת בננו. . מרגיש בטוח בגלל מעצרו לפני המשפט, החלטתי להגיש תלונה באותה נקודה בעזרת אחי התאום.

עקב אחר כל ההליכים המשפטיים הכבדים מבחינה פסיכולוגית, דיונים עם קציני המשטרה השיפוטית, עורכי דין, רפואה משפטית, אשר יכניסו לי 30 יום של ITT במובן הפלילי וכן הלאה … תוך הנחה שלי תפקיד חדש של אמא כמיטב יכולתי. במצבים אלה אנו לומדים לנהל הכל מכיוון שאין לנו ברירה.

בהיבט המשפטי, נידון להורג שלי לשנתיים כולל משרד לשנה אחת ושעה שהושעה במאסר על תנאי של שנתיים במהלך הופעה מיידית.

Image par ekseaborn0 de Pixabay

הוא גם נקנס בשלושה חודשים בגין אי ציות לצו הגנה זה ואיבד את הפעלת סמכותו ההורית. באשר לעובדות האחרות, בית המשפט לאסיז יתקיים ב -26 וב -27 בנובמבר 2020 בבית המשפט בליון.

קרא גם: אלימות נגד ילדים: כיצד להגן עליהם במהלך כליאה?

תמיכה ועזרה לקורבנות

רציתי להעיד על מנת לפקוח את עיניהם לכל הנשים האלה שעדיין בהשפעה שסובלות מהמכות בשתיקה, מתוך בושה, פחד או אהבה שעליהן להשאיר וכי הטוב ביותר יוצע להן מאחור.
עזיבת מצב זה תציל אותם מסוף אומלל, אך זה בהחלט יציל את ילדיהם ואחרים. קשה מאוד לעזוב, אבל לא בלתי אפשרי.

ברצוני להזהיר את דעת הקהל מה לעשות עם קורבנות אלימות במשפחה; תמיכה בהם יכולה להיות קשה עבור הסובבים אותם לעיתים קרובות מרגישים חסרי אונים ולא מבינים.
קרובי משפחה ממלאים תפקיד מכריע בשחזור. לא תמיד אנו מבינים מדוע הקורבן נשאר, מדוע שתקה. רק אחד“אני מאמין לך, אני לא שופט אותך ואני אעזור לך” מספיק … במצב זה, אכן חשוב שהקורבן יהיה מוקף היטב. אם יהיה צורך בכך, הוא יכול לפנות גם לעמותות שיתמכו בכך גם ברמה המינהלית.

בנוסף, אני חושב שיש ליידע את שירותי הבריאות לעמדות שיש לנקוט בכדי לגלות את הסימנים לאלימות זו, ליצור יחסי אמון ולעודד נשים אלו לשבור שתיקה על ידי שאלת השאלות הנכונות. רופא הנשים הראשון שלי ראה את החבורות הראשונות, אך לא חקר אותי יותר כאשר התיימרתי להכות את עצמי. היום אני אומר לעצמי שאם הרופא היה מתעקש מעט אולי הייתי יכול לדבר איתו על זה. מאז החלפתי מרפאה.

עלינו לזכור גם את חשיבות תפקידם של שוטרים וז’נדרמים שיפוטיים בהתחשב בהגשת תלונות. ואכן, נשים רבות נשללו מהזכות הזו ועודדו להרכיב מעקות פשוטים, מה שעלול לסכן אותן בסכנה קשה. קבלת פנים לקורבנות אלה חיונית לביטחונם.

כמו כן, אל תהססו להתקשר למספר 3919 במקרה של ספק, בין אם מדובר בשכנתך, חברך, אחותך, בתך, עמיתך לעבודה, זה יכול לקרות לכל אחד, אפילו לאישה שטוענת בקול רם וברור כי “הראשון שירים עלי את ידו לא נולד”, ללא קשר לצבע עורו, דתו ומעמדו החברתי. עדיף להתריע על כלום מאשר לא לומר דבר בספק.

אם אתה קורבן לאלימות בעצמך, דבר. בין אם זה חבר, רופא, עמותה … יתר על כן, אם את בהריון, אל תגיד לעצמך ברגע שהילד נולד, הכל יסתדר. אני אומר לך: לא, זה לא ישתפר אחר כך, זה יהיה עוד יותר גרוע. הייתי במצב הזה ואני יודע שזה לא כל כך פשוט, אבל יש פתרונות שם. חשוב לציין גם כי אין איסור לברוח למרות ההסתגרות, להפך . לעולם אל תהסס לעזוב, בשל שלמותך הפיזית, של ילדך, אלא גם של אחרים. אסור לנו לחכות שהכי גרוע ייצא מזה ויקיע את המעשים האלה.

היום אני רוצה שהסיפור שלי ישתמש במשהו וישמע אותי אפילו אחת מהנשים האלה מודעת לכך שאנחנו יכולים לצאת מזה . “

About the author

admin

Leave a Comment