בית בְּרִיאוּת

הפסדים חומים לפני הווסת או אחריה: האם זה נורמלי?

Written by admin

האם יש לך פריקה בצבע חום רק לפני המחזור או אחריו? הפרשות חומות זו, שלעתים קרובות מסמנות את תחילת וסת המחזור, יכולות להתרחש גם מסיבות אחרות. ממה הם נובעים? מתי לדאוג תשובות עם ד”ר אודיל בגוט, רופא נשים ויולדות.

הפרשות חומות מתרחשות בזמנים שונים במחזור: ממש לפני הווסת או אחריה, או סביב הביוץ. אם הפסדים אלה (כמו הפרשות לבנות ) הם לרוב תקינים, הם יכולים גם להיות סימן להפרעה גינקולוגית אחרת, במיוחד כאשר הם מלווים בתסמינים אחרים (גירוי, כאב, ריחות רעים וכו ‘). . מהם הגורמים לפריקה חומה? מתי להתייעץ? תשובות עם ד”ר אודיל בגוט, רופא נשים ויולדות.

מהם הפסדים חומים?

הפרשות חומות או חומות תואמות את פינוי הדם הישן דרך דרכי המין. אבל למה יש להם את הצבע הזה? פשוט כי זה “דם ישן”. “זה דם בכמויות קטנות מאוד, שנשאר בנרתיק ולפעמים הוא פונה מאוחר, מה שמקנה את המראה החום הזה” , מסביר אודיל בגוט, רופא נשים-מיילדות. אצל נשים ללא אמצעי מניעה, או שיש להן התקן תוך רחמי מנחושת , נהוג לראות הפרשות חומות לפני ואחרי הווסת .“באופן כללי, אצל נשים הסובלות ממחזור טבעי ספונטני, הכללים נמשכים שבוע אך לא יתחילו בבירור בדם אדום ויסתיימו באופן ברור ללא טיפת דם אחת למחרת” , מציין המומחה בגינקולוגיה ומיילדות. . זה יכול גם להיות רק אחד הסימפטומים של הביוץ . אצל נשים המשתמשות באמצעי מניעה הורמונליים, דימום זה עשוי להופיע לאחר החלפת גלולה, עם אמצעי מניעה במינון נמוך, או במקרה של מינון הורמונלי לא הולם, גבוה מדי או נמוך מדי.

מהם הגורמים לפריקה חומה?

“יש נשים בתקופת הביוץ יכולות להיות מעט דימום. בדרך כלל, הדם הוא מעט אדום, אך אם הוא נדיר והוא נשאר בנרתיק, הוא יכול להשחים גם הוא”, מנתח אודיל. בגוט. פריקה חומה יכולה להופיע גם בשלב מוקדם מאוד של נטילת כדור חדש , או עם אמצעי מניעה הורמונליים במינון נמוך. “עם התקן תוך רחמי של פרוגסטרון, במיוחד המינון הנמוך יותר, כמו Kyleena®, תקופות יכולות להימשך קצת יותר משבוע בחודשים הראשונים. במהלך השנתיים הראשונות כמעט למחצית מהנשים יש תקופות מינימליות או ללא תקופות. מכיוון שהם מעטים מאוד, הם דומים לפעמים להפרשות חומות, אומר המומחה.כמו כן עם גלולת אסטרוגן-פרוגסטוגן במינון נמוך מאוד, התקופות עשויות להיות מוגבלות להפסדים חומים קטנים ולהיעלם. “ עם גלולה פרוגסטין בלבד הנלקחת ברציפות, דימומים עשויים להופיע מדי פעם, מלבד תקופות. “לאחר מכן, אנו מדברים על תצפית “ , מציין ד”ר Bagot. מצד השני, פריקה חומה כי הוא מסריח או מלווה בכאב בהעדר תקופות מאוחרים צריך להישמר, משום שהם יכולים להיות סימן של זיהום או פתולוגיה תוך רחמית כגון שרירנים ברחם או פוליפ.

מתי כדאי להתייעץ?

  • פריקה חומה מסריחה

אם הפרשות החומות מלוות בסימפטומים אחרים כמו תחושת צריבה, גירוד, ריח רע או כאב בבטן התחתונה, יש לפנות לרופא מכיוון שזה עשוי להיות סימן לזיהום (נרתיק, זיהום שמרים …) או דלקת בצוואר הרחם. “שם מדובר במטרוראגיה , דימום מחוץ לתקופת המחזור החודשי או בתקופת הביוץ. יש צורך לבדוק שאין פתולוגיה ברמה של צוואר הרחם, כמו למשל צוואר הרחם (דלקת בצוואר צוואר הצוואר). הרחם) “, מסביר אודיל בגוט.

  • הפרשות חומות כואבות

אם הפרשות אלו מלוות בכאבי אגן (כל כאב המתרחש באזור האגן, האגן – כולל הבטן התחתונה ואזור המין), נדרש פגישה רפואית דחופה כדי לשלול את האפשרות של הריון חוץ רחמי. “אם יש כאב ויש לך תקופה מאוחרת, היזהר מהריון חוץ רחמי”, מזהיר המומחה.

  • הפסדים חומים שנמשכים זמן רב

“כשהפריקה נמשכת מספיק זמן לפני ואחרי מספיק זמן, אנחנו יכולים לבדוק אם יש פתולוגיה תוך רחמית כמו פוליפ, ציסטה בשחלות או שריר הרחם ברחם”, היא ממשיכה. במקרה של ספק, חובה לפנות לרופא לבדיקת אגן.

  • הפרשות חומות ורצון להריון

לבסוף, כאשר אישה רוצה להיכנס להריון והיא מבחינה בהפרשות חומות לפני המחזור , אתה צריך להיות ערני כי “זה יכול להיות עד לחסר” , אומר ד”ר בגוט. אי ספיקה בלוטאלית מתרחשת כאשר השחלות אינן מייצרות מספיק פרוגסטרון לאחר הביוץ. הורמון זה מכין את רירית הרחם להשתלה ומשתתף בצמיחת הביצית בתחילת התפתחותה. כך תורם לשמירה על הריון. “כשאין מספיק פרוגסטרון או שהוא יורד בהדרגה, הרחם יכול להתחיל לדמם מוקדם מדי, מה שעלול להוות מחסום להריון”, היא אומרת.

הפסדים חומים וכתמים, מה ההבדלים?

בדרך כלל, הפרשות חומות מתרחשות לפני ו / או אחרי הווסת. פריקה זו מורכבת מפריקה לבנה מעורבת בדם ישן שזורם יחד דרך הנרתיק. הכמות הקטנה הזו של הדם שקפאה בחלל הנרתיק היא שמסבירה את הצבע החום של הפרשות אלה. בנשים שאינן נוטלות אמצעי מניעה הורמונליים, הפרשות ורדרדות או חומות למדי עשויות להופיע סביב זמן הביוץ . הפסדים אלה הם נורמליים למדי ולא בהכרח מתרחשים מדי חודש.

לעומת זאת, האיתור מתרחש מחוץ לכללים. זה פחות מדמם מאשר תקופה, שהיא ללא כאבים ובדרך כלל כהה יותר בצבע. מתח, טלטלה רגשית, ג’ט לג … מספר סיבות יכולות להסביר תופעה זו. לרוב, האיתור הוא שפיר, אך אם הוא ממושך על פני מספר חודשים או הופך להיות שופע יותר ויותר או אפילו כואב, הוא אמור להוביל להתייעצות גינקולוגית.אובדן חום והריון, מהם הסיכונים?

אם הפרשות חומות יכולות להתרחש במהלך ההריון מבלי שזה יהיה סימן רע לעתיד, יש להתייחס אליו ברצינות מכיוון שזה יכול להיות סימפטום של ניתוק ביצית, הריון חוץ רחמי. או סיכון להפלה . בנוכחות הפרשות חומות במהלך ההריון יש להתייעץ עם רופא נשים, במיוחד אם הוא מלווה בכאבי אגן.מה לעשות במקרה של הפסדים חומים?

כל עוד הפרשות החומות אינן מבחילות, אינן גורמות לגירוי או כאב, היא תקינה. כדי להגן על התחתונים שלך, אתה יכול להשתמש בתחתוני תחתונים. עם זאת, אם הם נמשכים לאורך זמן, קבע פגישה עם רופא הנשים שלך. “אם זה הופך להיות מטריד, עם למשל 3 ימי הפסדים, אז 7 ימי מחזור, ואחריהם שוב הפסדים, אל תהססו להתייעץ”, מזהיר אודיל בגוט.

About the author

admin

Leave a Comment