בית הֵרָיוֹן

משלוח עם כוס ואקום מיילדתית: מדוע ומתי יש להשתמש בה?

Written by admin

במהלך הלידה יתכן והתינוק לא ייצא מספיק מהר. במקרה זה, רופא הנשים-מיילדות עשוי להחליט להשתמש במכשירים כדי להקל ולהאיץ את הגירוש, כמו למשל כוס ואקום מיילדותית.

לידה היא השלב האחרון של ההריון (והיום המאושר בחייהם, עבור אמהות רבות). תשעה חודשים חיכיתם בהתרגשות לתינוקכם שיגיע. אך אם שמחת הפגישה הראשונה הזו קיימת מאוד, יתכן גם שמותקנים פחדים מסוימים מול הלידה. תהיו בטוחים, זה משהו נפוץ בקרב אמהות לעתיד. יתרה מכך אם זהו ילדכם הראשון: מעולם לא חוויתם זאת בעבר ואתם צוללים אל הלא נודע. אם זה הילד השני או השלישי שלך, זה גם נורמלי לתפוס את הרגע הזה. אחרי הכל, בעוד שתרגישו יותר בטוחים ביום ה- D, כל לידה שונה.

אחת הדרכים הקלות ביותר להרגיע את עצמך בזמן ההמתנה ליום הגדול היא לקבל מידע. ככל שתהיו מוכנים לאירוע זה, כך תוכלו להסתדר טוב יותר ברגע T. זה גם כל העניין של קורסי ההכנה ללידה. אם יש לך שאלות, אל תהסס לבקש מיילדת, רופא או רופא נשים לקבל תשובות. אלה האחרונים יוכלו להרגיע אותך ולהפיג חלק מהפחדים שלך.

למרבה הצער, אפילו ההריון עבר טוב מאוד, אנחנו אף פעם לא בטוחים מכמה סיבוכים במהלך הלידה. גירוש יכול להיות מלחיץ ומתיש גם עבור האם וגם התינוק. אם הילד בוודאי התקשה לצאת, איש הבריאות יכול להחליט להאיץ את הגירוש במכשירים כמו כוסות יניקה, מלקחיים או מרית. זהו לידה נרתיקית אינסטרומנטלית והיא מפחיתה את הסיכון לניתוח קיסרי. בממוצע מעריכים כי 12.2% מהלידות דורשות שימוש במכשירים, על פי הסקר הלאומי ללידה ב -2016., נכתב על ידי INSERM ו- DREES (משרד הסולידריות והבריאות). ברוב המקרים, מיילדות-גינקולוגים בוחרים בכוס היניקה המיילדתית (49.8% לעומת 27.6% במלקחיים ו 22.6% במרית). אנו עורכים סקירה של שיטה זו של משלוח בסיוע.

ראו גם בווידיאו: אספקה ​​מסייעת: כוס היניקה, איך זה עובד?

Image par Sanjasy de Pixabay

מה זה כוס ואקום מיילדותית?

היו סמוכים ובטוחים, כוסות היניקה המשמשות במהלך הלידה עדיין מורכבות יותר מאלה שיש בבית. המכשיר מורכב מכוס סיליקון קטנה (כ -5 ס”מ), המחוברת לצינור עצמו המחובר למשאבה. מערכת כוסות היניקה שונה מאוד מזו של מלקחיים ומרית. מכשירים אלה מגיעים בצורה של שתי כפות מתכת או פלסטיק גדולות, מחוברות או לא.

כוס היניקה מלווה את האם בזמן הגירוש. הכוס מונחת על גולגולת התינוק בין שני כיווצים (היא מחזיקה בזכות המשאבה ומערכת היניקה) והרופא מושך בעדינות דרך הצינור, כאשר האם דוחפת. זה מאפשר לילד לצאת מהר יותר, על ידי הפעלת מתיחה נוספת. אך גם מונע מהתינוק לעלות כשהאם במנוחה. כוס היניקה מאפשרת גם לכוון את ראש היילוד בצורה טובה יותר, כדי להקל על הלידה.

במהלך לידה מוקדמת, רופא המיילדות-גינקולוג יבחר במקום זאת במלקחיים. ואכן, השימוש בכוס היניקה אינו מומלץ מכיוון שהלחץ עלול לפגוע בגולגולת התינוק שעדיין גמישה מאוד. לכן כוסות יניקה משמשות בעיקר למשלוחים לטווח.

קרא גם: איך לידה?

מתי משתמשים בכוסות יניקה?

הבחירה להשתמש בכוסות יניקה במהלך הלידה היא בידי רופא המיילדות-רופא. כמה מקרים עשויים לדרוש שימוש במכשירים:

  • הילד לא יורד למרות מאמצי האם או שזה תינוק גדול.
  • מצוקה עוברית עם פעימות לב של היילוד מאט או מי שפיר מואץ או מוכתם. סיבוכים אלו נגרמים לעיתים קרובות על ידי דחיסות של חבל הטבור (עטוף סביב ראש העובר או חסום בין הראש לאגן האימהי) או קושי במעבר מהראש לאגן.
  • התשישות של האם: אם הגירוש מסכן את בריאותה ודורש מאמץ רב מדי.
  • בריאות האם היא גורם רפואי: אם היא סובלת מלחץ דם גבוה, רעלת הריון, בעיות לב, אי ספיקת נשימה או שכבר סבלה מניתוק של הרשתית למשל.


שימו לב כי משתמשים בכוסות יניקה לאחר הלידה בתום הלידה: שקית המים נשברת, הרחבת צוואר הרחם הושלמה וראש התינוק כבר קשור באגן. לאורך כל תקופת הלידה המכשירית הנרתיקית, האם חייבת להישאר פעילה. מצדו, בן / בת הזוג שלו יכולים לשהות בחדר הלידה. עם זאת, מומלץ להישאר עם האם כדי לתמוך בה, במקום לבוא לראות איך זה הולך. לידה הדורשת שימוש במכשירים (כוסות יניקה, מלקחיים או מרית) יכולה להיות מוחצת. אבל אנו מרגיעים אותך, ילדך אינו סובל מכאבים ואינו חש בכאב. החילוץ מתרחש לאט. גם כוח המשיכה של כוסות היניקה פחות חזק מזה של המלקחיים.

במשך זמן רב, כמה מומחים סברו כי האפידורל יכול לכלול שימוש במכשירים. כעת אנו יודעים כי האפידורל חלש יותר ושאותו עדיין יכול לצמוח.

קרא גם: ניתוק ממברנות, טכניקה לגרום ללידה ולידה

מה ההשלכות על האם והתינוק?

לידת ילד היא אירוע קסום ונשים בהריון לעיתים קרובות חוששות משימוש במכשירים במהלך הלידה. הם חוששים במיוחד מדמעה וכאב בפרינאום (רקמה בין הנרתיק לפי הטבעת). עליך לדעת שזה יכול לקרות עם כוסות יניקה, אך הסיכון לחלות בנגעים הוא פחות מאשר בשימוש במלקחיים. לרופאים מיילדים וגינקולוגים יש פחות שימוש באפיזיוטומיה עם כוסות יניקה. זכור, עם זאת, שכל גוף וכל לידה שונים.

מצד הילד, כוס היניקה עלולה לגרום לבליטה קטנה בראש של ילדכם, הידוע יותר בכינויו “לחמניה קטנה”. זהו גוש סרוזנגוויני (נפיחות תת עורית הנוצרת על ידי זרם של סרום ודם בקרקפת היילוד) אשר ייעלם תוך מספר ימים. המטומה יכולה להיווצר גם על ראש התינוק שזה עתה נולד. זה גם ייעלם לאחר מספר שבועות. אז אתה לא צריך לדאוג אם אתה מבחין בגוש קטן או חבורה בגולגולת הכרוב שלך. אם משהו באמת מתריע בפניך, אל תהסס לשאול את צוות היולדות או בית החולים.

About the author

admin

Leave a Comment