בית בְּרִיאוּת

לחזק את מערכת החיסון: 12 טיפים להגנה טובה יותר

Written by admin

במיוחד בעונה הקרה והרטובה, המערכת החיסונית שלך צריכה לפעול במלוא המהירות כדי להגן עליך מפני הצטננות, שפעת וכדומה. אנו חושפים כיצד מתחמשים בוויטמינים ובעצות חשובות אחרות.

בסתיו ובחורף, השינוי המתמיד מחם לקור ואוויר החימום היבש מבטיחים שהמערכת החיסונית שלנו הופכת לפגיעה.

נסיעה בתחבורה ציבורית מעניקה לרוב את מערכת ההגנה החולה שלנו את המנוחה – אחרי הכל, בין שיעול לרחרוח מטיילים אחרים, אין לך כמעט סיכוי להגן על עצמך מפני חיידקים מעופפים.

פירוש הדבר שכאשר וירוסים וחיידקים אורבים לקורבנות, במיוחד בסתיו ובחורף, הם מצליחים לעשות זאת בקלות.

וכנראה שזה לא מספיק כדי להתמודד עם האיום הוויראלי עם הלימון החם שזכה לשבחים רבים.

בעזרת שנים עשר הטיפים הללו תוכלו לעמוד בפני פתוגנים מגעילים – הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לשלב אותם זה בזה.

1. לחזק את מערכת החיסון במצב רוח טוב

מתח מתמיד גורם לך לחלות. אז: היו טובים עם עצמכם, קחו הפסקות, צחקו הרבה – מצב רוח טוב שומר על כושר. נשמע פשוט מכדי להיות אמיתי? אבל זה.

2. אמבטיית רגליים חמה וקרה לרגישים

גירוי זרימת הדם ומערכת החיסון באמצעות מקלחות לסירוגין הוכיח את ערכו, אך אינו מיועד לבעלי לב חלש.

גרסת האור היעילה לא פחות עובדת כך: ממלאים דלי בגובה עגל במים קרים, ואחד עם 35 מעלות. עכשיו שב על כיסא ורחץ את הרגליים לסירוגין במשך שלוש דקות חמות וקור 15 שניות.

חזור על הפעולה שלוש פעמים וסיים תמיד את אמבט כף הרגל במים קרים.

3. חובשים כובע וצעיף כהגנה

בקור עם שיער רטוב מחוץ לחדר הכושר? לא רעיון טוב: הראש מתקרר במהירות וכך כלי הדם בדרכי הנשימה מתכווצים – זה מקל על חדירת וירוסים.

אז קודם להתייבש ואז לשים את הכובע ! וגם: רכיבה על אופניים וריצה בקור עם מטלית מעל הפה.

4. הרחק את האצבעות מהפנים שלך

נגיפי הצטננות אינם מועברים, ככל שנחשף זמן רב, בעיקר באמצעות שיעול והתעטשות, אלא דרך הידיים. על ידיות הדלתות, בכספומטים, בעת לחיצת יד – אנו באים במגע עם פתוגנים בכל מקום.

ומכיוון שיש לנו את האצבעות על הפנים בממוצע כל ארבע דקות כשמדברים בטלפון, חושבים על דברים או מכוונים את המשקפיים, אנו מציעים להם את הסיכוי הטוב ביותר להתקפה. לכן: ידיים למטה! ולשטוף לעתים קרובות יותר.
 

5. הישאר בבית

אתה לא רוצה להשאיר את הקולגות שלך מסתובבים בעבודה ולכן גוררים את עצמך למשרד עם כאב גרון, נזלת וכדומה? 

עדיף לא לעשות את זה. מכיוון שאם אתה הולך לעבודה חולה, אתה לא רק מסתכן בהדבקה של עמיתים – הנגיפים מתפשטים במהירות, במיוחד במשרדים בחלל פתוח – אלא גם שהריפוי שלך יתעכב.

אז נסו לשמור על הרגליים דוממות ולנוח בבית, כי לא הבוס שלכם וגם הקולגות שלכם מרוויחים אם אתם נראים חולים במשרד אבל אז שוכבים שטוחים במשך שבועיים.

אגב, כבר יש שם לדחף ללכת לעבודה חולה: נוכחות .

Image par Bruno /Germany de Pixabay

6. למנוע חוסר שינה

ישקם המוח במהלך השינה ותהליכים מה שהוא למד במהלך היום – יש לנו ידוע כי במשך זמן רב. אך לדברי מדענים, שינה עמוקה יכולה גם למלא תפקיד חשוב במערכת החיסון שלנו.

על פי מחקר מקסיקני, אלו שישנים פחות משבע שעות בלילה נוטים פי שלוש להצטנן.

אם אתה רוצה לתמוך בשינה שלך , עליך לפנק את עצמך בכרית צוואר על מנת להתחדש בצורה אופטימלית ולהבריא.

7. זזו – וצאו! 

כשמדובר בגיוס תאי רוצח ועוזרים אחרים במערכת החיסון, אימון סיבולת בינוני הוא אידיאלי. ריצה, שחייה, הליכה – כל מה שמתחשק לכם לעשות. מחקרים הראו שגם 20 דקות של פעילות גופנית מתונה (אימון קטן, עלייה במדרגות, ריצה וכו ‘) יכולה להיות בעלת השפעה אנטי דלקתית.

מצד שני, אימונים קיצוניים מדי מלחיצים את הגוף: אם אתה כבר קצת מתנדנד על הרגליים, יחידה פריכה בארגז הקרוספיט יכולה כעת לתת לך את המנוחה.

חשוב: ברגע שיש לך את זה, אתה לא צריך לעשות שום ספורט – אפילו לא רך. כי זה מפעיל לחץ נוסף על הגוף, שזקוק כעת למנוחה.
 

8. קרב האוויר המחמם

חימום אוויר מייבש את הריריות – הדבר מקל על הנגיפים לתקוף את בריאותנו. לכן עדיף לאוורר שלוש פעמים ביום במשך עשר דקות בכל פעם כשהחלון פתוח לרווחה. כך אתה שומר על לחות האוויר.

אבל אל תתקרר יותר מדי, אפילו לא בחדר השינה. טמפרטורות מתחת ל 18 מעלות פירושן מתח (חיסוני) בגוף.


גלריית תמונות: 5 טיפים כיצד להימנע מהצטננות

9. לשתות תה מרווה

הוא לא נחשב רק לצמח המרפא האולטימטיבי לשיעול ונזלת. השמנים האתרים שהכילו גם מרגיעים את הריריות ומקדמים את תפקודם הטבעי – ומרחיקים ישירות את הפתוגנים.

מחקרים מדעיים מראים כי מרווה גם מרחיבה את הסמפונות ובכך מקלה על הנשימה העמוקה וההלחמה.
 

10. עכשיו נא לאחסן ויטמינים אלה

שאלו עשרה חברים או מכרים ועשר פעמים תקבלו את אותה התשובה: “אתה בהחלט זקוק לוויטמין C למערכת החיסון שלך !” כולם יודעים את זה – ובעצם טועים, לפחות באופן חלקי.

בניגוד למיתוס הבריאותי הניתן לניתוק לכאורה, לפחות מנה נוספת של ויטמין C השופע הכלול בתפוזים, לימונים, פלפלים או פירות קיווי אינה מספקת הגנה יעילה יותר מפני נגיפי הצטננות עבור רובנו.

כי: רק מי שנחשף ללחץ יוצא דופן נהנה ממש ממתן זהירות של ויטמין C – למשל רצי מרתון או גולשים בחורף. מחקרים בינלאומיים שונים אישרו זאת מאז.

בשפה פשוטה: ויטמין C בעצם מחזק את המערכת החיסונית, תופס רדיקלים חופשיים ויכול להקל על הסימפטומים – אך אם מובטח לנו שלא יהיה לנו חסר בוויטמין כלשהו, ​​אז זה. ללימון החם הנלגם כל יום אין תועלת נוספת.

ניתן גם לחלק: תכשירים קרים עם ויטמין C. אם אתה עדיין לא רוצה להסתדר בלי ויטמין C, קח אשחר ים : הוא מכיל ויטמינים פי עשרה יותר מאותה כמות של פירות הדר.

אגב: ויטמין A (למשל בגזר או משמש מיובש) “דואג” לריריות, למשל באף ובגרון. ויטמין B6 (סלמון, אגוזי מלך) ממריץ את היווצרותם של חומרי שליח חיסוניים. וויטמין E (שמן נבט חיטה, חלמון ביצה) מקדם את התבגרותם של תאי החיסון.

11. מה תכשירים חיסוניים יכולים לעשות?

שלושת התרופות הנפוצות הללו ללא מרשם מומלצות לעיתים קרובות להצטננות ולדבקות בשפעת.

חיסון אורטומול : תוסף המזון מכיל מינונים גבוהים של ויטמינים, יסודות קורט וכו ‘. עם זאת, אם אין לך מחסור בולט, אינך יכול לצפות לתופעות מגן.

Curazink : לדברי היצרן, תרופה לתיקון מחסור באבץ מסוים. למעשה, זה יכול להחליש את המערכת החיסונית. נלקח עם התסמינים הראשונים, השפעה אפשרית.

אכינצאה : האם עדיין ניתן להתווכח אם החומר הפעיל בקונפלור הסגול עוזר. מחקרים באוניברסיטת קונטיקט אומרים שכן. אחרים, כמו אוניברסיטת סטנפורד, טוענים ההפך. נסה זאת, אך: היזהר באלרגיות.

ממש לאחרונה , Stiftung Warentest בחן מקרוב את התרופות נגד הצטננות – והגיע למסקנה שרוב התרופות אינן פועלות.

הקרן שוכנעה על ידי המשקה החם של Grippostad C בלבד וסווגה אותו כ”מתאים “.
 

12. לחזק את מערכת החיסון בתזונה נכונה

מספיקים כמה טריקים קטנים בכדי לחזק את מערכת החיסון באופן בר-קיימא.

מחקרים שונים מראים : אלה המשרתים לגוף מספיק מינרלים המגנים על תאים (מעל לכל אבץ וסלניום) וכן חומרים צמחיים משניים יכולים לחזק את מערכת החיסון שלהם ולהגן על עצמם טוב יותר מפני התקפה של נגיפי הצטננות מעצבנים.
 

גלריית תמונות: מזונות אלה מחזקים את המערכת החיסונית שלך

About the author

admin

Leave a Comment