בית בְּרִיאוּת

עור חלק, שיער בריא: לכן כדאי לישון מעתה על כרית משי

Written by admin

שינה על כרית משי מטפלת בעור ובשיער בן לילה ואמורה לשמש כטיפול נגד הזדקנות. Fit For Fun מסביר מדוע אנו מרוויחים מכרית משי ועל מה מיתוס שינה היופי.

עור חלק יותר, פחות גירוי בעור, פחות שבירת שיער ונס מוחלט נגד הזדקנות – רשימת היתרונות של כריות המשי היא ארוכה.

בעוד בדי פוליאסטר וכותנה מסירים לחות מעורנו בן לילה, משי מחליק על עור ושיער, שומר על לחותם ואף מגן עליהם. התוצאה: עור חלק כמשי ושיער חזק יותר!

נשמע מצוין, אבל מה בעצם היתרונות של שינה על כרית משי? Fit For Fun עושה את הבדיקה.

היתרונות של משי

נתקלתי לראשונה בנושא “לישון על כרית משי” בשנת 2016 בארצות הברית. שם כיסויי המשי של “החלקה” של היצרן היו הלהיט בשמי היופי ובספורה נמכרו ללא הרף. ציפית ציפית של המותג האמריקאי המקורי עולה קצת פחות מ- 100 דולר. מחיר גאה! אך האם זה גם כדאי?

הבד האצילי הוא חומר טבעי לחלוטין, המתקבל מפקעת תולעת המשי. מבחינת המבנה, העור והמשי דומים מאוד, וזה נשמע טוב בהתחלה. משי מכיל חומצות אמינו מסוימות בעלות ערך ה- pH זהה לעור ולשיער. זה שומר עליהם חלקים ורכים בזמן השינה.

בנוסף, משי סופג הרבה פחות מסיבי כותנה או פוליאסטר, למשל. המשמעות היא שמצד אחד נשמרת לחות העור והשיער, אך גם שמוצרי הטיפוח שאנו מורחים לפני השינה נספגים פחות בכרית הציפית.

אתה ממש מחליק מעל ציפית עשויה משי, מכיוון שהיא פחות מחוספסת מכיסויי כותנה, למשל. זה בעיקר בזכות השיער, שנמרח על ידי סיבי הכותנה הגסים וכל כך הרבה יותר נוטה לקיפול, קצוות מפוצלים ושבירת שיער. אך העור גם מתקמט פחות במהלך השינה ומונעים קמטים.

Image par Claudio_Scott de Pixabay

מכיוון שמשי הוא ממקור טבעי לחלוטין, הוא היפואלרגני ובעל השפעה דוחה נגד קרדית, עובש וחיידק. זה לא רק נהדר עבור חולי אלרגיה, זה גם מאפשר לעור שלנו להירגע ולהיות פחות מגורה. 

בנוסף, למשי השפעה מבודדת כנגד חום וקור, אינו מתקמט והוא חדיר אוויר. זה נעים במיוחד כאשר ישנים מכיוון שהאוויר יכול להסתובב היטב.

כיסויי המשי של חברת ‘החלקה’ הם המקור מארה”ב. הוכח שהם מפחיתים את החיכוך על העור והשיער ומאפשרים לו להחליק לאורך הכרית. זה מפחית את הלחץ על העור, מבטיח שהוא לא יתקמט בלילה וכך מונע קמטים. השיער פחות מחוספס בזמן השינה ושומר על הלחות שלו. זה מוביל לפחות קרום ופחות שבירת שיער. 

ביסודו של דבר, את ציפיות הכרית ניתן לכבס במכונת מחזור כביסה עדינה מאוד, אך מומלץ לשטוף ידיים מכיוון שהדבר יכול להאריך משמעותית את חיי הכיסוי. 

ניסוי עצמי בכריות משי

מסקנה של נינה שץ:

אנו מבלים 24 שנים, בערך שליש מחיינו, בשינה. זה המון זמן ואם נוכל להפוך את זה לשינת יופי אמיתית – כל שכן טוב יותר!

אני ישן על כיסוי משי כבר כמעט שנתיים ואני חייב לומר שאני לא רוצה להיות בלעדיו. 

עם השיער הארוך שלי אני צריך להיאבק ביובש, במיוחד בסתיו ובחורף, שמורגש בקשרים ובעצות שבורות. מאז שקיבלתי את הכיסוי החדש, השיער שלי הרבה פחות מסובך ומסולסל בבוקר. להפך, הם מרגישים הרבה יותר חלקים וגמישים יותר. באופן כללי, מצבה בהחלט השתפר. העור שלי אף פעם לא מרגיש יבש בבוקר ואני גם לא מקבל הדפסים מהכרית. 

בנוסף, שינה על כרית המשי היא פשוט נוחה להפליא. הבד נשאר יפה וקריר והוא רך משמיים. הייתי אומר שההשקעה בהחלט הייתה שווה את זה. 

כמובן שכמו בכל ציפיות הריפוד, חשוב להזכיר שיש לכבס ולרפד אותן מחדש באופן קבוע. אם אתה משנה את מערכת היחסים שלך לעתים רחוקות מדי, זה יכול לגרום לזיהומים וגירויים. 

About the author

admin

Leave a Comment