בית יוֹפִי

עיסוי עצמי: מחוות אלו המסייעות בהרגעת הפנים ופלג הגוף העליון

Written by admin

תירגע, תשמור על עצמך, עצב מחדש את התכונות שלך … כל זה בו זמנית? זה אפשרי בזכות עיסוי עצמי! גלה כאן כמה מחוות שיהיה לך כל עניין לשחזר בבית.

אנחנו לא מלמדים אותך את זה: היתרונות של עיסוי הם אינספור! הבעיה היא שאנחנו בדרך כלל לא מנצלים את זה מספיק … עם זאת, אינך זקוק לאירוע מיוחד בכדי לקבל עיסוי. יכול מאוד להיעשות עיסוי לבד, מדי יום ובבית. אז למה להכחיש את זה? במאמר זה, שרלוט, מומחית ב- CODAGE, נותנת לנו צעד אחר צעד שגרת עיסוי עצמי מרגיעה של פלג הגוף העליון והפנים, שתועתק בבית תוך חמש עשרה, עשרים דקות!

היתרונות של עיסוי עצמי

עיסוי עצמי אינו רק כמה מחוות מכניות שנעשות בחיפזון. זהו למעשה תהליך שלם של רגיעה המתבצע ללא הגבלה, ברגע שמתעורר הצורך. לאחר יום עבודה ארוך, למשל, במיוחד כשמתאמנים מול המסך, העיסוי העצמי מאפשר לך להיפטר מכל המתחים שהצטברו בפלג הגוף העליון (במיוחד ברמת הכתפיים, עורף וצוואר). גם על הפנים אין להתעלם. עם 43 שריריו המתבקשים ללא הרף (באותה המילה כמו ביטוי הרגשות), מורגשים שם גם מתחים רבים. עיסוי הפנים שלך הוא לא רק כדי להרגיע אותם, אלא גם להפחית את התכונות המסומנות שלהם.

להלן טכניקות שונות לשימוש והיתרונות הנלווים להן:

  • הזרימה : תנועה מרגיעה כלפי מעלה במיוחד, בהשוואה לליטוף אינטנסיבי יותר, המשמש להתריס נגד חוקי הכבידה, ובכך להגביל את הופעת סימני ההזדקנות.
  • לחץ מעגלי : עם קצה האצבע, אנו מפעילים לחץ על העור תוך כדי תנועות מעגליות קטנות. סוג זה של לחץ מוכר בשל תכונותיו המרגיעות.
  • לחץ מחודד : לטכניקה זו אנו מבצעים הפעם לחץ ישר, שלמעשה יהיה לו השפעה מרוקנת למדי.
  • קשה : עכשיו זה טופח קטן, התוצאה תהיה יותר דינמית. יש להעדיף טכניקה זו בבוקר, עם התעוררות, למשל.

זה תלוי בך לבחור את הטכניקה בה אתה הכי נוח, דע ששום דבר לא מונע ממך לשלב ביניהם! למחוות אלו תצטרך לשייך נשימה עמוקה ואיטית שתאפשר לך להירגע באמת.

Image par graceie de Pixabay

אופן השימוש: שגרת עיסוי עצמי מרגיעה

שגרת העיסוי העצמי המרגיע שבעקבותיה תוכננה להתבצע בערב, לפני השינה. זה יעזור לך להירגע וכך לישון לילה טוב, אך גם להתעורר עם עור יפה מאוד (בפרט בזכות גירוי התחדשות התאים שהוא מייצר). עם זאת, שגרה זו עדיין יכולה להתקיים בשעות אחרות של היום. אל תהססו להתאים את זה בהתאם לצרכים שלכם.
להלן היסודות שבהם תוכלו להתחיל לעבוד:

החומרה :
כל מה שתצטרכו זה הידיים והמוצרים שלכם – רצוי שמנוני – אשר יקלו על נזילות וחלקות התנועות שלכם, הדבר החשוב הוא לא לתקוף את עורכם! זו גם הסיבה שמומלץ להפעיל לחץ שלא אמור לכאוב, מבלי להישאר על פני השטח. אתה צריך למצוא את האיזון הנכון שלך ולהקשיב לשרירים שלך, לפנים שלך.

הכנה:
כדי להתחיל, תצטרך לנקות את העור ביסודיות לפני שתמשיך בעיסוי העצמי. שלב ראשון חיוני זה יאפשר לך להרגיש ולהפיק תועלת מכל השפעות התמרונים שאתה עומד לבצע.
ברגע שזה נעשה, הגיע הזמן לנוח את הנשימה: לנשום עמוק עם האף ולנשוף דרך הפה באותה הדרך, זכרו שזה רגע של רגיעה.

עיסוי פלג גוף עליון

נתחיל עם פלג הגוף העליון! לשם כך תוכלו להביא שמן (אל תהססו לחמם את החומר בין הידיים) שתמרחו ישירות על המחשוף, לכתפיים, לצוואר ולצוואר.

– התחל למשל בצד ימין: הניח את היד הנגדית שלך בגובה העורף (החלול הממוקם בחלק העליון של הצוואר, ממש לפני הגולגולת), לפני שתחליק את האצבעות לאורך הטרפז שלך, עד לכתף, תוך שמירה על לחץ טוב. בצע תנועה זו מספר פעמים – לפחות שלוש – מכל צד. לפיכך, תמקד לכל המתחים שנצברו במהלך היום. אם אתה מרגיש נקודות כואבות קטנות, זה נורמלי: המטרה היא דווקא להירגע, להרפות את כל זה.

– עכשיו בוא נלך למחשוף: הניח יד אחת בגובה מרכז מחשוף שלך שתעלה עד ללידת צווארך. ואז חזור למטה עד שאתה עוטף את היד סביב הכתף. לבסוף, חזור למרכז צווארך ועשה זאת גם בצד השני, עדיין ביד ההפוכה. כמו תמיד, חזור על מחווה זו לפחות שלוש פעמים.
– השלב הבא: ריסוק, במילים אחרות, עיגולים קטנים המיוצרים באמצעות מפרקי הידיים שלך. לשם כך הניחו את האגרופים הסגורים על בית החזה העליון, מתחת לעצמות הבריח. התחל מבחוץ, ובמידה, קירב את שתי הידיים במרכז המחשוף שלך. ואז חזור החוצה, הפעם כבר לא במילוי, אלא על ידי החלקה טובה של העור באמצעות מפרקי הידיים.

– מסביב לצוואר! מקם את שתי האגרופים בבסיס הצוואר שלך, לפני שתגביר את הלחץ לאורך עמוד השדרה, עד שתגיע לעורף. מעל לכל, אל תהססו לגלוש על הקרקפת: זה כל כך נעים!

– הפנה נקודת לחץ בגובה האמצע של כל עצם הבריח (כשני רוחב אינץ ‘ממרכז הצוואר). אלו נקודות הנקראות SOS, שיש ללחוץ עליהן במקרה של חרדה או לחץ.

– אנו באים כעת לעבוד על הצוואר: ראשית סובב את ראשך עד שתרגיש עצב להתכווץ: זהו הסטרנוקלידומסטואיד. משני צידי הראש, זה מתחיל מהלסת ומצטרף לעצם הבריח. בעזרת האגודל והאצבע, צובטים אותו עד לעצם הבריח. מכיוון שהוא תומך בכל תנועות הראש, עצב זה צובר הרבה מתח וגם צריך להיות רגוע.

– המשך למשיכות קלות החל מבסיס צווארך ועולה אל מתחת לסנטר. בנוסף להרפייתו, תעבוד גם על מוצקות העור.

עיסוי פנים

עכשיו כשסיימת עם פלג הגוף העליון, התחל על ידי משיכת השיער מהפנים שלך. מרחי שלוש טיפות סרום על הידיים ולמה אפילו לא טיפה של קרם לילה, שיספק מרקם עשיר ונעים במיוחד לעבוד איתו. התחל על ידי הפצת החומר על פניך על ידי הפעלת לחץ קטן בידיים.

– התרכז תחילה בסגלגל הפנים: בעזרת כפות הידיים – אותם תניח ממש מתחת לסנטר – עלה על ידי לחיצה עד האוזניים וחזור על תנועה זו לפחות שלוש פעמים. בדרך זו תוכלו להקל על כל המתחים הכלולים בלסת ובמקביל לטפל במוצקות עורכם.
אלטרנטיבה נוספת: אתה יכול גם לצבוט את הלסת באמצעות האגודל והאצבע המורה, ולא להסס להפעיל לחץ טוב מתחת לעצם.

– הדבק נקודת לחץ באמצע הסנטר. אומרים כי אזור זה בפנים ידוע ביכולתו להפחית את תחושת הכישלון.

– הניחו כעת את קפלי nasolabial המסגרים את הפה. בעזרת קצות האצבעות מחליקים את התלמים. לתנועה זו תהיה השפעה ישירה על הקמט, תוך כדי עבודה על השרירים סביב הלסת.

– הפעל לחץ שוב ממש מתחת לאף שלך, מעל שפתך העליונה. זהו אזור שיאפשר לנו להסתגל טוב יותר לסביבה סביבנו, ולכן, להפחית את הלחץ.

– צרו כעת ווים באמצעות אצבעות המורה, אותם תצטרכו להניח בגובה כנפי האף. ואז בוא לאורך עצם עצמות הלחיים שלך באמצעות תנועה כלפי מעלה לאוזניים. בדרך זו, בסופו של דבר תרגיע את הלסת ואת השרירים בה.

– לאחר מכן עבדו סביב אזור העיניים (עם סרום שתוכנן במיוחד למטרה זו, זה אפילו טוב יותר). לשם כך, עליך ליצור עיגולים סביב עיניך המתחילות במקדשיך וממשיכות לסובב את הגבות עד שתחזור לנקודת ההתחלה. אפקט ניקוז מובטח! לאחר שביצעת שלושה מעגלים גדולים, תוכל להתמקד במקדשים שלך, שם תעשה מעגלים קטנים.

– הפוך נקודת לחץ חדשה ממש מתחת לכל אחת מעיניך, ובאמצע. על ידי לחיצה מספר פעמים, תעזור להפחית את העיגולים הכהים ואת הנפיחות שלך.

– נקודת לחץ נוספת: בזוויות הפנימיות של העיניים, או בבסיס האף. מעל לכל, אל תהססו להפעיל כאן לחץ עוד יותר.

– כדי לנקז ולהרגיע יותר, הפעילו שוב לחצים קטנים באמצעות האינדקסים שלכם, הפעם ברמה של פינות העיניים החיצוניות.

– זה הזמן לטפל בגבות שלך: צובט אותן עם האגודל והאצבע המורה לכל אורך.

– כדי להפחית קווים זעופים, תפס את הפינה הפנימית של העיניים באמצעות האצבעות האמצעיות והאצבעות המורות, ואז החלק את העור כלפי מעלה כדי לצייר “X” בין שתי העיניים.

– נקודת לחץ אחרונה: הניחו את האצבעות על ראשי הגבות והפעילו לחץ קטן.
– סביב המצח עכשיו: התחל ממרכז המצח והצטרף למקדשים שלך עם האצבעות על ידי יצירת עיגולים קטנים כדי להרגיע את האזור כולו. עשו זאת מספר פעמים.

– לסיום: עצום את העיניים, שים את הידיים על כל הפנים ומשוך אותן לאוזניים כדי להחליק את העור ולסיים להרגיע אותו כמו שצריך.

שגרת העיסוי העצמי המרגיע שלך הושלמה! תהיו בטוחים, גם אם זה נראה כל כך הרבה זמן, עם תרגול הטקס הזה ייקח לכם רק חמש עשרה עד עשרים דקות. אם הופיעה אדמומיות על פניך לאחר כל המחוות הללו, אל תיבהל, זה נורמלי לחלוטין: שגרה זו מגרה את מחזור הדם בדם. כשתתעורר, עור הפנים שלך יהיה זוהר עוד יותר!

בחירת המוצר של המערכת

אתה יכול להשתמש בסוגים שונים של מוצרים לעסות את פלג הגוף העליון ואת הפנים שלך: מסיר איפור עם מרקם שמנוני, קרם, שמן רגיל, סרום … אתה מפונק לבחירה!

About the author

admin

Leave a Comment