בית בְּרִיאוּת

6 תנוחות יוגה להקלה על כאבי מחזור

Written by admin

כאבי גב, התכווצויות בבטן … אצל אנשים רבים תקופות אינן קלות. זה אמנם לא יכול לגרום להם להיעלם, אבל יוגה היא דרך טבעית להקל על תקופות כואבות, בנוסף להפחתת לחץ. להלן 6 תנוחות לתרגול עדין.

כוויות, התכווצויות, לחץ … אצל אנשים מסוימים תקופות מלוות בכאב, הנקרא גם דיסמנוריאה. יוגה, אם היא לא יכולה לגרום להם להיעלם, אולם יכולה להקל עליהם. ידוע כי הוא מקדם רווחה גופנית ונפשית, מומלצת פעילות גופנית עדינה זו במהלך הווסת. תנוחות מסוימות, מלוות בנשימה נכונה, יכולות לעזור להפחית כאבי מחזור . הנה 6 לבדיקה.

קירב את ברך ימין בין הידיים וקירב את קרסול ימין ליד פרק כף היד השמאלית. הרחב את רגל שמאל מאחוריך כך שברך וראש כף הרגל שלך מונחות על הרצפה. אתה יכול לשמור על הגב ישר או להאריך את פלג גוף עליון על הירך ולהרפות את הגב. יציבה זו מותחת את הירכיים, הירכיים והבטן , קצת מכל מה שנמתח במהלך התקופה. לחזור על הצד השני לאחר עשר נשימות.

2. מנח הילד

תנוחה זו מורכבת מכיפוף הברכיים, הנחת הישבן על העקבים והנחת המצח על המזרן. שתי אפשרויות אז: השאר את הידיים מאחור, או הרחב אותן בקדמת המחצלת. לנוחות רבה יותר, אתה יכול להניח כרית מתחת לחזה שלך ולראש שלך. ואז קח עשר נשימות איטיות ועמוקות. זוהי עמדה נהדרת להרפות את הגב ולעיסוי הבטן ואיברים חיוניים. ככל ששאיפות ונשיפות ארוכות ועמוקות יותר, כך תרוויחו יותר מעיסוי פנימי זה.

3. תנוחת הקשת

כשבטן לחוצה לקרקע, כופף את הברכיים ומנסה להביא את העקבים לכיוון הישבן כדי לתפוס את הקרסוליים. בזמן שאיפה, הרם את הירכיים והחזה כך שתישאר באיזון. הישאר בתנוחה זו במשך 3 עד 4 נשימות לפני שאתה משחרר בעדינות. תנוחה זו מאפשרת לכם לעסות את הבטן ולמתוח אותה , בנוסף לעבודה בגמישות הגב. אם אין לך את הגמישות לתפוס את הקרסוליים, השתמש ברצועה.

Image par StockSnap de Pixabay

4. תנוחת הפרפר

פרפר הוא יציבה מאוד פשוטה ויעילה להקלה על כאבי מחזור . יושבים על הרצפה או על כרית יוגה עם הגב ישר, כופפו את הברכיים כך שהרגליים נשמטות לצד, כפות הרגליים זו מול זו, העקבים צמודים לאגן. סובב את כפות הרגליים בידיים ונשום עמוק לתוך התנוחה תוך שאתה מאריך את הגב. לעצום עיניים ולהישאר בתנוחה זו על ידי ביצוע 10 נשימות רגועות וקבועות.

5. תנוחת הקוברה

שכב עם הפנים כלפי מטה על המחצלת שלך. קח את הזמן למתוח ולהניח על הרצפה, מרכז הבטן, הערווה, מרכז הירכיים, הברכיים. הניחו את צמרות הרגליים על המזרן, כפות הרגליים הצביעו כלפי מטה, בקו אחד עם הירכיים. הניחו את הידיים משני צידי החזה ועל שאיפה, דחפו לרצפה בכפות הידיים, הרימו את הראש והחזה תוך כדי התיישרות. הסתכל ישר קדימה וקח כמה נשימות. תנוחה זו מסייעת לגוון את הבטן, לחזק את עמוד השדרה, למנוע מצבים אפשריים כמו כאבי גב תחתון, תוך עזרה להפחתת עייפות ולחץ .

6. מנח התינוק המאושר

שכב על הגב, הביא את הברכיים לחזה, ואז תפס את החלק החיצוני של הרגליים בכל יד. הגב שלך צריך להישאר ישר. הראש והצוואר מונחים היטב על הקרקע. התנדנד בעדינות מצד לצד כדי לעסות את הגב, למשך 10 נשימות. זו עמדה אידיאלית כאשר מרגיש עייף כאב ומקל בגב התחתון, והמתח, אשר יכול להגביר את הכאב לתקופה.

אבל מעל הכל, וזה החשוב ביותר: הקשיבו לעצמכם והקשיבו לגופכם. אצל חלקם תרגול של פעילות גופנית, עדינה או אינטנסיבית יותר, במהלך הכללים יכול להרגיע את הכאב, אך זה לא בהכרח המקרה לכולם.

About the author

admin

Leave a Comment