בית הֵרָיוֹן

בחירת עורך דין לענייני משפחה

Written by admin

הליכי גירושין, בקשה למזונות, כריתת חוזה נישואין, פעולה למציאת אבהות, אלימות במשפחה, סכסוך במהלך ירושה … כל השאלות הללו נתונות לדיני משפחה ומהוות תחום המיומנות המיוחד של עורכי דין המתמחים בנושא. עם זאת, בין עורכי הדין המוסמכים הרבים בנושא קשה לעשות בחירה. להלן יסודות שכדאי לדעת לבחור את עורך הדין המשפחתי הנכון.

מתי להזמין עורך דין לענייני משפחה

במקרים מסוימים, השימוש בעורך דין הוא חובה לייצג בבית המשפט. זה המקרה בפני בית הדין לגדול, כלומר לכל המחלוקות הקשורות לסכום העולה על 10,000 אירו, תיקי ירושה וסילוק (פעולות אבהות, אימוץ וכו ‘). . בנוסף, בפני שופט בית המשפט לענייני משפחה, ייצוג על ידי עורך דין הוא חובה גם בכל הליכי גירושין: לפיכך, גם אם אתה מתגרש בהסכמה הדדית, עליך בהכרח להתקשר לעורך דין.

עם זאת, עורך הדין אינו חובה במקרים אחרים: מזונות , סיום PACS , בעיה במהלך הפסקת PACS או מגורים משותפים (חלוקת נכסים, משמורת על ילדים …). עם זאת, אם כי אופציונלי, אתה עדיין יכול להיעזר בעורך דין. בחירה זו עשויה להיות נבונה, במיוחד אם המקרה שלך מורכב, מכמה סיבות:

עורך הדין אינו סתם מגן: גם אם אינך רוצה ללכת למשפט, שירותיו יכולים להועיל לך מאוד. הוא אכן יכול לנסח מסמכים משפטיים מטעמך, לייעץ לך במאמציך (לאימוץ למשל), או אפילו לסייע לך במהלך משא ומתן ידידותי.

– עורך הדין יכול לייעץ לך בדבר כדאיות ההליך אותו ברצונך להתחיל. ואכן, גם אם תשוכנע להיות בזכויותיך הטובות, עדיף שתהיה חוות דעת של איש מקצוע שיכיר את כללי החוק והפסיקה הנוגעת לבעיה הנוגעת לך, ומי שיידע להחיל אותם את המצב הספציפי שלך ואת הצרכים שלך. כשירותו של עורך הדין אינה מוגבלת למעשה לידע אנציקלופדי בכללי החוק ובמידע משפטי. אולי במצבך, למשל, אמצעי פיוס או גישור, שהוא מהיר יותר ופחות מתעמת, יתאים יותר.

עורך הדין יכול לעזור לך להרכיב את התיק שלך. פעולה בתחום השיפוט הלא נכון או אי עמידה במועדים משפטיים יכולה לבזבז הרבה מזמנך, ולשלוח את תיקך מספר פעמים ללא הבנת הסיבה יכול להיות מתסכל מאוד. עורך דין יכול לעזור לך בכל השלבים הללו ולדאוג לך באופן קבוע על מהלך ההליך. כמו כן, תוכלו להיות בטוחים בעובדות עליהן אתם מסתמכים ומשוכנעים שהחוק מוכיח שאתם צודקים, אתם מסתכנים באובדן עניינכם אם לא חשבתם להשיג ראיות תקפות שיצרפו לעניינכם. גם כאן יעוץ ותובנה של עורך דין יועילו לאין ערוך.

טוב לדעת: אם אינך יכול לשלם שכר טרחה של עורך דין, שים לב כי ישנם מוקדים רבים בחינם המאורגנים על ידי בתי העירייה והצווים השונים של עורכי הדין: עורך הדין שאתה פוגש בקביעות לא יוכל לייצג אותך או לסייע לך במהלך הליכיך, אך הוא יכול להקשיב לך, לייעץ לך ולהדריך אותך בנוהל שיש לנקוט בו, ובמיוחד לגבי התועלת שבפתיחת הליכים משפטיים ובין אם לא לפנות לעורך דין. בנוסף, סיוע משפטי המאורגן על ידי המדינה מאפשר לך, אם המשאבים שלך נמוכים מסכום מסוים, לקבל סיוע כספי המכסה באופן מלא או חלקי אגרות משפט.

כיצד אוכל לבחור את עורך הדין שלי?

עורך דין מומחה או רופא כללי: מה ההבדל?
ישנם עורכי דין כלליים ועורכי דין מומחים.
עורכי דין כלליים נוהגים בעיקרון בכל הנושאים המשפטיים; אולם במציאות, לכל אחד יש התמחויות משלו. אם המקרה שלך נוגע למספר תחומי משפט (דיני משפחה, דיני ילדים, דיני פלילים, דיני מקרקעין וכו ‘) יתכן ומומלץ לפנות לעורך דין כללי.
עורכי דין מומחים השיגו תעודת התמחות עם קבלת התואר במשפטים. יש אזכור להתמחות במשפט האישי, המכסה במיוחד את דיני המשפחה, הקטינים והירושה. אם הבעיה המשפטית שלך ממוקדת מאוד בדיני משפחה ובמיוחד אם היא מאוד ספציפית ומורכבת, פנייה לעורך דין מומחה עשויה להיות בחירה טובה.

כיצד אוכל למצוא את עורך הדין שלי?
מפה לאוזן יכולה להיות דרך טובה לבחור עורך דין: להשיג עורך דין שאתה מכיר או שהומלץ לך יכול להיות מרגיע.
היזהר, עם זאת, שלא לבחור עורך דין קרוב מדי אליך: שימוש בעורך דין מכיוון שהוא חבר שלך או בן משפחתך יכול להיות חישוב רע מאוד (a fortiori אם הוא לא מתמחה ב משפחה): יתכן שהוא חסר את המרחק והאובייקטיביות הנחוצים כדי לאפשר לו להתמודד עם המקרה שלך בצורה מיטבית ככל האפשר, ואתה עלול להיות מסרב יותר להפקיד אותו בגורמים ומידע מסוימים.
באופן כללי, העדיפו עורך דין לא מוכר ובעל מומחיות בדיני משפחה מאשר עורך דין המתמחה בתחום אחר ששמעתם עליו: דיני משפחה, כמו כל תחום משפט, הוא תחום ספציפי. גם אם עורך דין כלשהו שולט ביסודות המשפט ולכן יכול להבין נושא שמחוץ למומחיותו, הוא ישלוט פחות בדקויותיו ובפסיקתו מאשר במומחה, ומעל הכל יבלה שם הרבה יותר זמן, מה שיגדיל את העלויות. כמו גם חשבון האגרה שלך.

Image par jessica45 de Pixabay

אתרים : לחלק מעורכי הדין יש אתרים שלמים מאוד, בהם הם מסבירים את תפקודם, את עורכי הדין בצוותם ואת כישוריהם.
רשימות אנשי מקצוע וספריות : עורכי דין מקובצים לפי עורכי דין: לכן תוכלו למצוא את רשימת עורכי הדין המוסמכים והתמחותם בבית המשפט המחוזי בעירכם, בעירייה או בבר הקרוב לביתכם. ככזה, עליכם לדעת כי אינכם מחויבים להעסיק עורך דין מהלשכה הקרובה אליכם: עם זאת, אם אתם נמצאים במסגרת ייצוג חובה, יהיה עליכם לבחור בעורך דין מועמד הרשום בלשכה אליה אתם משתייכים. בית המשפט בו יישפט עניינך לנקוט בצעדים הנדרשים ולייצג אותך בבית המשפט.
פלטפורמות משפטיות מקוונות : יש אתרי אינטרנט שמציעים לך אפשרות ליצור עצמך קשר עם עורכי דין מתמחים איתם הם נכנסו לשותפויות, לרוב בשיעורים משתלמים מאוד ועם זמן תגובה מיטבי. לשירות זה היתרון בכך שהוא מאפשר לך ליהנות מפנייה וייעוץ ראשוני טלפונית, לפני שתחליט אם ברצונך להמשיך בקשר עם עורך דין זה.

אגרות: זמן בילה או מחיר קבוע?
כבר מהפגישה הראשונה שלך יש להעלות את שאלת שכר הטרחה ולערוך הסכם שכר טרחה (אם תבחר בעורך דין זה). ניתן לשלם לעורך הדין את הזמן המושקע על פי תעריף שעה מוגדר מראש (משתנה מאוד על פי עורכי הדין) או בתעריף קבוע. למצב אחרון זה יש הכותרת לאפשר לך לדעת מראש את הסכום שתצטרך לשלם, אך הוא משמש בעיקר להליכים שלא צפויים לקרות (גירושין בהסכמה הדדית למשל).
שכר טרחה זה עשוי להיות מלווה בדמי תוצאה: עם זאת, אי אפשר לתגמל את עורך הדין רק על פי התוצאה שהושגה, זה יכול להיות רק שאלה של תגמול נוסף.
בדרך כלל, העדיף עורך דין שאיתו אתה מרגיש בנוח: דיני משפחה הם תחום אישי, ותצטרך להפקיד הרבה דברים, לעיתים רגישים, לידי עורך הדין שלך, כך שהוא יוכל לייעץ ולהגן עליך בצורה הטובה ביותר .
לבסוף, שים לב שאתה יכול להחליף עורכי דין בכל עת במהלך ההליך: פשוט תצטרך להודיע ​​להם על כך מראש, ולשלם את שכר טרחתם עבור העבודה שכבר בוצעה.

About the author

admin

Leave a Comment