בית תִינוֹק

לבד בחג המולד? עם טיפים אלה, לבדידות אין סיכוי

Written by admin

חג המולד לבד? זה נשמע די עצוב. אחרי הכל, זה חג האהבה. כדי שזה לא המקרה, יש לנו כמה טיפים לכל מי שנמצא לבד לחג המולד איך זה עדיין יכול להיות מסיבת חג מולד נחמדה.

למרות כל ההמולה, המתח והדרמה המשפחתית כזו או אחרת במטרים האחרונים: עבור רובנו ערב חג המולד הוא חגיגה משפחתית. ערב במעגל יקירינו, בו נוכל להשאיר את העולם בחוץ ולחוות את תחושת הביחד הנפלאה שנה אחר שנה. השנה בתנאים קשים מאוד, אך רבים מצפים כיום לתקופת מנוחה והרהור עם יקיריהם. לא משנה איך.

אולם עבור חלק מהאנשים חג המולד אינו אלא חגיגה של שמחה. אין כמעט יום בשנה בו רווקים חשים בודדים כמו בערב חג המולד. על פי סקר, כ -14 אחוזים מכל הרווקים יושבים שלא מרצונם לבד מתחת לעץ האשוח – תמיד מחשש למוטציה לארגז הלוויה, בעוד שאר האנושות חשה שאהוביהם נמצאים בסביבתם.

פסיכולוגים מייעצים למי שנמצא לבד בחג המולד, צריך לתכנן מוקדם לחופשות ולנטרל באופן פעיל את תחושת הבדידות. אנו מראים דרכים שבהן חג המולד יחיד כזה לא רק מפחיד פחות – אלא אפילו יכול להיות ממש יפה!

1. קבל את המצב ועשה מזה משהו!

לרובנו יש מושג די מדויק איך צריך להיראות חג מולד מושלם: הוא צריך להיות יפה, זוהר, יום בו הכל בסדר – מארוחת חג המולד ועד לקישוטים ועד לאנשים שחוגגים איתנו.

למרבה הצער, אנו משקיפים על משהו מכריע: הדימוי שלנו לחג המולד המושלם מגיע מילדותנו. אז הורינו דאגו לערוך מסיבה נהדרת. הם קיבלו את המתנות, קישטו את הבית ומחאו כפיים כשהיינו צריכים לקרוא שירי חג המולד.

כיום, כמבוגרים, עלינו להבין שקסמו של חג המולד אינו מגיע מעצמו. עלינו לקחת אחריות להבטיח שיהיה לנו חג שמח.

במקום להסתכל על להיות לבד כנטל, אתה יכול לראות בזה גם העשרה – הכל שאלה של גישה! הכירו בהיבטים החיוביים של מצבכם, תהנו מהעובדה שאינכם צריכים להתפשר – אפילו לא בפסטיבל כמו חג המולד. אתה יכול להתרכז באופן מלא בעצמך ורק צריך לעשות מה שטוב לך . מי יודע אם עדיין תהיה לכם הסיכוי בשנה הבאה?לְהַצִיג

קרא גם: Me-Time: למה להיות לבד לא אומר להיות בודד

2. פנקו את עצמכם ופנקו את עצמכם!

עד אחר הצהריים של ה- 24 בדצמבר הרחובות נסחפו לרוב. הזמן המושלם לתכנית מפנקת מובילה. בישלו (או הזמינו) את האוכל האהוב עליכם, נגסו את השוקולדים הטובים ביותר, שימו על גבי דיסק חג המולד, תנו לעצמכם את הדברים שאתם רוצים מעומק הלב. אחרי הכל, אף אחד לא יודע מה אתה באמת אוהב כמוך!

אולי אתה צופה ב- DVD עם הסרט האהוב עליך, או שאתה יוצא לטיול ארוך בשלג ונהנה מהשקט והאורות ברחובות. זה מובטח לנקות את הראש.

נהנה במודע להיות לבד, מצפה לכמה ימי חופש, להירגע הרבה, ולהיות סקרן לגבי מה השנה החדשה תביא – ברגעים מרגשים ובמפגש אחד או שניים.

Image par Yevhen Buzuk de Pixabay

3. מצא אנשים דומים!

קרא גם: 5 אסטרטגיות פשוטות של מצב רוח טוב שמובטחות לעבוד

דאגו באופן פעיל למגעים חברתיים. וכל השנה, לא רק כש”העץ בוער “. הכירו היכרות חדשה, שמרו על חברות ישנות (גם אם זו עבודה לפעמים).

אולי זה יביא גם לפגישה (וירטואלית או אמיתית) במהלך החגים? בטוח יהיו אנשים סביבך שכמוך ישמחו לקיים חברה קטנה. היו ספונטניים: אולי תוכלו לחלוק את אווז חג המולד עם מישהו שאתם מכירים שהוא גם רווק או עם השכן מלמעלה? אזר אומץ – לעתים רחוקות מדי אנו מעיזים להתקרב לאחרים. יותר מאשר לא לא יכול לקרות.

אם ההזמנה המיועדת לזוגות וחברים, משפחות או קרובי משפחה מתרוצצת לביתך במהלך חג המולד, שקול אם אתה רוצה בכך. מי שנוהג להרגיש כמו “הגלגל החמישי על המכונית” עשוי להעדיף להתרחק מרוב שלווה, אהבה והרמוניה. אם אין לך בעיה עם זה, התייחס לעצמך!

קרא גם: רומנטיקה מבאסת – אז מה ?! 20 סימנים שהיית רווק זמן מה

4. חגגו את פסטיבל האהבה (השכן)!

מה דעתך אם לקחת את חג המולד כהזדמנות לעזור לאנשים שקשה לך יותר בהחלט?

במוסדות חברתיים אנשים שמחים כאשר העזרה מושלגת לבית בערב חג המולד. מוזגים קפה, מביאים עוגיות ביתיות וקופצים פנימה במידת הצורך. מטבחי מרק או מוסדות צדקה אחרים יכולים גם הם להשתמש בידיים עוזרות בערב זה.

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לשאול מראש את המוסדות הרלוונטיים מה אתה יכול לעשות באופן פעיל ומה אפשרי בימי קורונה. אחד בוודאי יהיה אסיר תודה על ההצעה שלך! זכרו: חג המולד הוא פסטיבל האהבה והצדקה – וזו הרגשה נהדרת להיות חלק מהפיכת היום הזה לפסטיבל שמח יותר לכולם.

סרטון: הסגר קורונה: 13 טיפים נגד בדידות

5. אני אהיה נעלם: תכנן חופשה!

אם יש דבר אחד טוב בלהיות רווק, זה שאתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. ואם אתה משתוקק להיעלם שוב, עכשיו יש מספיק זמן לחשוב על יעד החלומות הבא שלך.

בטח, כולנו לא יודעים ברגע מתי נוכל לצאת בלי שום דאגה. אבל צריך לאפשר מעט חלומות ותכנון על מנת שתהיה תכנית טובה בכיס כאשר הדברים חזרו לשגרה. זה ידוע היטב שציפייה היא גם משהו נחמד. אחרי הכל, שום דבר מזה לא מביא שום דבר. גם אם אנחנו יכולים רק לחלום ולנסוע נפשית כרגע, אנחנו עדיין יכולים להיות מוכנים לתקופות טובות יותר.

הטוב ביותר הוא ניגוד מוחלט ל- #stayathome הנוכחי ואפור באפור. לחלום חופשה מתחת לדקלים אין שום קשר לבריחה, כל עוד זה מה שאתה רוצה ומה שטוב לך.
או מה דעתך על טיול קבוצתי (יחיד)? מפעילי תיירות רבים מציעים טיולים כאלה. זה המקום בו פוגשים אנשים רווקים אחרים ויוצרים חברים חדשים. הכל אחרי קורונה – כבר ברור.

הדבר הנחמד הוא: תכנון חופשה הוא לעיתים מאוד כיף והסיכוי לברוח מחיי היומיום תמיד טוב לנו. מבחינה זו: בחר את יעדי החלומות שלך. הכינו רשימת דלי למקומות שאתם עדיין רוצים לראות. קורונה מאטה אותנו כרגע, אך אנו אופטימיים כי בתקווה שיהיה בקרוב רגיל יותר ושנוכל לנסוע שוב.

החופשות קשות במיוחד למי שצריך לבלות בפעם הראשונה בלי אדם אהוב שנפטר. המחשבה על טקסים מוכרים מהדקת את גרונך, חג המולד מעורר פחד אפילו מראש.

תחשוב מה האחר היה מאחל לך: בהחלט לא שאתה יושב בבית מלא צער וכאב ואתה מרגיש רע! לא, זה בטח יפגע בנפשו של האדם הזה לראות אותך ככה.

לכן, הדרך הטובה ביותר לכבד את זכרו היא לוודא שאתה בטוח. צרו אווירה נחמדה, אולי הסתכלו על אלבומי תמונות מהתקופה המשותפת, חשבו על רגעים משותפים, שמרו גם על טקסים משותפים (חג המולד). לדוגמא, אנשים רבים מדליקים נר עבור הנפטרים בחג המולד.

ואם אתה לא מרגיש כמו חברה והסחת דעת, סמך על הרגשות הפנימיים שלך. אתה לבד יודע מה טוב עבורך בזמנים קשים אלה. עם זאת, זה עוזר מאוד אם ביום יש כמה נקודות תוכנית שתוכלו להסתובב ולכן היום הזה, שהוא בהחלט לא קל, עובר במהירות.

About the author

admin

Leave a Comment