בית מתכונים

מתי יש חום ומתי יש לו רק טמפרטורה גבוהה?

Written by admin

חום הוא סימפטום אופייני לוירוס הכלילי. אבל מתי בעצם מדברים על חום ומתי יש טמפרטורה מוגברת מעט?

כולנו מכירים את תסמיני החום האופייניים. אך מה בעצם הגורם לטמפרטורת הגוף המוגברת? חום הוא תופעת לוואי אופיינית להצטננות והוא שכיח במיוחד אצל ילדים. בדרך כלל צלצולי האזעקה מצלצלים למבוגרים – כי חום מסוכן!

אבל זה לא נכון. חום הוא תגובת הגנה נורמלית מאוד של הגוף לפלישת הבציליה. אם מתרחשת זיהום, הגוף מעלה את הטמפרטורה על מנת לחזק את מערכת החיסון.

אז קדחת היא כשלעצמה דבר טוב. עם זאת, כאשר מדברים על חום זה שונה מאוד. המגבלה נמוכה יותר לילדים צעירים מאשר לבני נוער ומבוגרים.

חשוב: אם היה לך לאחרונה קשר עם אנשים שנדבקו בווירוס ה Coronavirus ו / או שהייתם לאחרונה באזור סיכון וכעת יש להם חום, אז התקשרו לרופא המשפחה מיד או התקשרו לשירות הכונני הרפואי בטלפון 116 117.

מתי מדברים על חום? מתי הטמפרטורה עלתה?

טמפרטורת גוף בין 36 ל 37.4 מעלות היא נורמלית. זה משתנה במהלך היום, למשל זה בדרך כלל גבוה יותר לאחר פעילות גופנית. אך כאשר הטמפרטורה עולה מעל 37.5 מעלות, השאלה עולה אצל רבים, האם זה חום? או טמפרטורה גבוהה יותר?

אחד מדבר על עליית טמפרטורה מ 37.5 מעלות. יש לך חום קל כאשר הטמפרטורה מטפסת מעל 38.1 מעלות. לפחות מבוגרים, כי ילדים ותינוקות הם מקרה מיוחד.

מתי יש חום גבוה?

ערכים החל מ 39 מעלות חלים כאן. מ 40 מעלות מדברים על חום גבוה מאוד ומ 41 מעלות של חום קיצוני – אבל זה נדיר מאוד.

מתי מדברים על חום אצל ילדים?

ברגע שהטמפרטורה של הילד עולה, ההורים דואגים. מסיבה טובה? למעשה, מגבלת הטמפרטורה לתינוקות ופעוטות נמוכה מעט יותר: טמפרטורה של 38 מעלות ומעלה מסווגת כחום וכדאי להתייעץ עם רופא. זה מומלץ גם על ידי האיגוד המקצועי של רופאי ילדים ה. V. (BVKJ) .

כמובן, אמצעים להורדת חום, נרות & CO. לעזור להילחם בחום אצל תינוקות וילדים צעירים. אבל היה בצד הבטוח והתייעץ עם רופא אם טמפרטורת גופך של בן טיפתך עולה מעל הגבולות הקסומים של 38 מעלות.

Image par Steve Buissinne de Pixabay

כאן תוכלו להזמין מדוקמוריס מדחום קליני מיוחד לילדים. *

כיצד נמדד נכון חום?

מדידה באוזן, בישבן או מתחת לבית השחי … איפה הכי כדאי למדוד חום? ישנן שיטות שונות לקבוע ולסווג חום בצורה נכונה ולדעת מתי זה למעשה חום או סתם טמפרטורה מוגברת.

המדידה בתחתית מדויקת ביותר. השימוש במדחומים קליניים באוזן לרוב אינו מדויק ובדרך כלל מתבצע באופן שגוי. המדידה מתחת לבית השחי או בפה גם היא לא מדויקת כמו שיטת פי הטבעת (במיוחד אצל ילדים) ולעתים קרובות היא מעט נמוכה יותר.

כאן תוכל להזמין מדחום קליני מבית DocMorris . *

מטעמי היגיינה, אסור להשתמש באותו מדחום לשיטות מדידה שונות. עם זאת, חשוב לנקות את המדחום ביסודיות לאחר כל שימוש.

מתי חום מסוכן?

כפי שראינו, חום כשלעצמו הוא דבר טוב. אבל מעל לטמפרטורה מסוימת זה הופך להיות מסוכן. זה חל על מבוגרים בטמפרטורה של 39 מעלות. אם יש לך חום גבוה, אתה בהחלט צריך ללכת לרופא ולקחת את זה בקלות. מכיוון שהגוף זקוק כעת לכל האנרגיה בכדי להגן על עצמו מפני התקפת הבציליה וכדומה.

אצל תינוקות וילדים צעירים, יש תמיד לעקוב מקרוב אחר חום ולהתייעץ עם רופא.

יותר: לתינוק יש חום? זה עוזר לילד החולה

מתי צריך להוריד חום?

חום קל וטמפרטורה גבוהה אינם מזיקים. זה מגרה את מערכת החיסון ונלחם בזיהום. אבל מתי צריך להוריד את החום? אם הטמפרטורה עולה ל 39 מעלות ויותר, יש לנקוט באמצעים נגד חום.

להורדת החום יש, למשל, האפשרויות הבאות:

  • דחיסות עגל קר
  • תה פריחת לינדן
  • תרופות כמו איבופרופן או אקמול.

חשוב: אם יש לך חשד מבוסס לנגיף הכורון, עליך לפנות לרופא המשפחה שלך בטלפון ולדון כיצד להמשיך!

מה לעשות אם יש לך חום

אמצעים נגד חום טובים. אבל עם חום, הגוף זקוק למנוחה רבה ומעט לחץ מעל לכל.

עלינו לעשות את ארבעת הדברים האלה כשיש לנו חום:

  • שתה הרבה
  • לישון הרבה
  • הימנע ממאמץ פיזי
  • מנוחה

וכמובן שישנן מספר רב של תרופות ביתיות לחום המסייעות בהורדת הטמפרטורה, כמו אמבטיות כף הרגל, תה פריחת ליים או משקאות תה אחרים המפחיתים חום.

תוכן מאמר זה נועד לצורכי הסברה בלבד ואינו מהווה תחליף לאבחון רופא. אם אינך בטוח, יש לך שאלות דחופות או שיש לך תלונות, פנה לרופא או לרוקח.

About the author

admin

Leave a Comment